Шосту хвилю мобілізації на Черкащині завершено з виконанням плана 80%

Новини Черкаси

Шосту хвилю мобілізації завершено. У понеділок 17 серпня обласний військкомат відправив останню партію мобілізованих черкащан. Від початку бойових дій на Сході країни це була найскладніша і наймасовіша хвиля. Загалом, відповідно до плану мобілізації, до Збройних сил України військкомати області мали направили близько 2,5 тисячі черкащан. План виконано майже на 80 відсотків. Та попри його невиконання, керівництву військкомату є чим похвалитися, адже загальнодержавний показник виконання мобілізації ще гірший — близько 60 відсотків. Причому, як заявив обласний військовий комісар Євгеній Курбет, за кількістю мобілізованих Черкащина — одна з кращих областей в Україні.

11903557_927271477314468_1445401182_n

Цьогорічна мобілізаційна кампанія тривала з 20 січня по 17 серпня і проходила в три етапи: четверта хвиля тривала 60 діб, п’ята — 90, шоста — 60. Її метою було доукомплектувати Збройні сили до встановленої кількості військовослужбовців, а також забезпечити ротацію військових, які були мобілізовані у 2014 році. Їх демобілізація відбудеться, відповідно до Указу Президента України, у вересні-жовтні цього року. Таким чином замість 12 місяців служби декому доведеться прослужити на місяць-два довше.

Виконали завдання шостої хвилі лише три військові комісаріати: Золотонісько-Драбівський, Смілянсько-Кам’янський та Чорнобаївський. Майже виконав план Черкаський об’єднаний військкомат.

— Найгірше в шосту хвилю мобілізації відпрацювали колективи комісаріатів, районних адміністрацій, сільські, селищні голови Уманського, Монастирищенського, частково Христинівського районів, — підсумував на прес-конференції обласний військовий комісар Євгеній Курбет. — Решта районів виконали план більш як на 60 відсотків.

Загалом від початку гібридної війни на Сході військкомати області мобілізували понад 8 тисяч черкащан, а також понад 350 одиниць техніки. Більша половина з них — близько 5 тисяч осіб були призвані цього року. Безповоротні бойові втрати серед черкащан становлять 90 осіб. Смерть ще 8 військовослужбовців обліковуються як не бойові втрати.

— На даний час загинуло 90 осіб, — констатував Євгеній Курбет, наголосивши, що ситуація в зоні АТО останнім часом загострилася, а кількість ворожих обстрілів подекуди зросла до 150 на день. — Збройні сили — 67, Державна прикордонна служба — 9, Міністерство внутрішніх справ — 7, добровольчі батальйони — 7. Також маємо вісім не бойових втрат. Це прикрі втрати — надмірне вживання спиртних напоїв, ДТП, самогубство. Цього могло не бути.

Основними причинами невиконання плану мобілізації Євгеній Курбет називає низьку явку військовозобов’язаних та стан їхнього здоров’я. Так, протягом шостої хвилі, повістки отримали понад 5 тисяч черкащан, тоді як мобілізувати вдалося лише близько 1600 з них. Решта виявилася або непридатними взагалі, або обмежено придатними. Останніх найбільше, але вони підлягають мобілізації лише у військовий час (зараз, попри фактичну війну, юридично маємо мир). Крім того, понад 12 тисяч черкащан, які підлягали мобілізації, нині розшукуються органами внутрішніх справ. Не всі з них є ухилянтами, адже з різних причин (зазвичай через зміну адреси проживання або виїзд на заробітки) їм не вдалося вручити повістки. За ухилення ж від мобілізації до різних видів відповідальності притягнуто близько 800 черкащан.

— Медичні обстеження показали, що майже третина військовозобов’язаних непридатні до служби, — констатує Євгеній Курбет. — У зв’язку з цим було прийнято рішення про створення обласної призовної комісії. В результаті її роботи понад 200 військовозобов’язаним були змінені рішення щодо їхньої придатності. Дехто, на мій погляд, зловживав цими питаннями. Так, наприклад, обласна комісія змінила майже 40 рішень призовної комісії Чигирина.

До речі, роботою обласної призовної комісії скористався депутат Черкаської міськради Андрій Більда. Він — один із щонайменше восьми депутатів цієї ради, які протягом шостої хвилі отримали повістки. Як і решта слуг народу, він був визнаний обмежено придатним. Однак в останній день мобілізації Андрій Більда звернувся до військкомату із заявою переглянути рішення міської комісії й зрештою був призваний до війська.

— Для військових комісаріатів немає різниці депутат, не депутат. Є військовозобов’язаний і його військово-облікова спеціальність, відповідно до чого й видавалися повістки. Андрій Більда був призваний 17 серпня до лав ЗСУ і буде проходити службу в Черкаському автомобільному батальйоні. Цей батальйон забезпечуватиме бойові частини паливо-мастильними матеріалами. Обласною комісією він визнаний придатним до служби. Для добровольців з деякими обмеженнями у стані здоров’я дозволяється проходити службу, відповідно до директиви Генерального штабу. Саме цим скористався Андрій Більда і був призваний в останній день мобілізації.

За статею видання Вечірні Черкаси

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.