Сесія облради: провокація, скандал, поліція

Новини Черкаси Новини Черкаської області

Засідання сесії Черкаської обласної ради 8 грудня знову розпочалося з протистояння и скандалу. Зранку будівлю облради посилено охороняла поліція. На вході до приміщення чергували 10 правоохоронців, перевіряючи металодетектором усіх, хто заходив у приміщення.

12345433_1624971454419329_6693059051409483409_n

На засідання разом з депутатами прибули прихильники і противники призначення головою облради Олександра Вельбівця. Противники вимагали відставки Вельбівця нібито через те, що він був у ПР. Правоохоронці доводять – в рядах ПР не перебував, активісти кажуть – самі в ПР бачили. Прихильники скупчилися біля трибуни. Противники спробували прорватись до Олександра Вельбівця. До сторін конфлікту приєднались ті, хто підтримували мирне вирішення конфлікту. Але голову облради мало не побили.

Голова ОДА Юрій Ткаченко звернувся до т.в.о. начальника Головного управління Національної поліції в Черкаській області Владислава Пустовара забезпечити прохід депутатів до малої сесійної зали, щоб там продовжити засідання.

У коридорах облради попід стінами вишикувалися правоохоронці в повному обмундируванні.

Для проведення закритого засідання в малій залі, зареєструвалися 66 депутатів. Представники від «Батьківщини» реєструватися відмовилися.

Депутат Микола Булатецький на початку засідання закликав до компромісу і наголосив, що інакше можна розхитати ситуацію так, що підуть всі – і голова ОДА Ткаченко, і Вельбівець. Депутат Михайло Мушієк заявив що для того, щоб перейти в іншу залу, потрібно проголосувати, а просто так неможна.

Депутат Віктор Полозов наголо сив, що відповідає перед своїми ви борцями і хоче працювати.

Роман Буданцев попередив, що зараз депутати можуть так заляпатися, що потім не відмиються.

Надійшла пропозиція повернутися у велику сесійну залу і продовжити роботу без громадськості. Деякий час депутати ходили від однієї зали до іншої. Нарешті ближче до 14-ої години знову повернулися до великої сесійної зали й продовжили свою роботу.

А тим часом, мітингувальники, що проти голови облради, почали активно зводити під будівлею ради хатинку із дерева. Таку, яку протесту вальники розташували біля приміщення обласної прокуратури.

Олександр Вельбівець вніс на розгляд ради кандидатуру на посаду першого заступника голови облради – депутата Валентина Тарасенка з фракції «Черкащани». Фракції «Батьківщина» і «Свобода» заявили, що брати участь у голосуванні не будуть. А радикал Микола Булатецький закликав голову облради висунути кандидатуру з «опозиційних» фракцій. Вельбівець відповів, що дві перші посади в обласній раді мають займати представники партій, що набрали найбільше голосів; натомість опозиції в обласній раді бути не може, ос кільки тут не розв’язуються політичні питання.

За результатами таємного голосування Валентин Тарасенко таки став першим заступником голови облради.

На посаду заступника голови облради Вельбівець запропонував голову Черкаської обласної організації Партії ветеранів Афганістану Олександра Рибченка. Депутатський корпус кандидатуру не підтримав.

На цьому конструктивна робота закінчилася. Голів постійних комісій обрати не вдалося. Засідання закрили.

Джерело: “Черкаський кур’єр” від 09.12.2015

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.