Селяни з Кропивни просять нардепа перевірити законність виділення земельних паїв

Золотоноша Новини Черкаської області

Жителі села Кропивна Золотоніського району вважають, що дванадцятьом громадянам земельні  паї в межах Кропивнянської сільради були виділені незаконно. З цього  приводу вони звернулися до громадської приймальні народного депутата Владислава Голуба в м. Золотоноша.  Минулого тижня сільський голова Ніна Рябуха спільно з  помічником-консультантом народного депутата Оксаною Гіщіною  зібрали селян у місцевому Будинку культури, аби розібратися із проблемними питаннями, що виникли в результаті виділення земельних паїв.

Жителі обурюються, що чимало з них пропрацювали все своє життя в селі, а не можуть отримати земельний пай, а дехто примудряється оформити на себе по два паї.

Сільський голова Ніна Рябуха пояснила деякі законодавчі норми виділення паїв.

Оксана Гіщіна, помічник-консультант народного депутата України Владислава Голуба
Оксана Гіщіна, помічник Владислава Голуба

Помічник-консультант народного депутата Владислава Голуба Оксана Гіщіна розповіла, що проблема із наданням земельних ділянок не поодинока.

«У Золотоніському районі  понад 60 населених пунктів, й майже по кожному з них виникають питання або з відмовами в отриманні земельних ділянок, або з їх незаконним наданням: це й Ковтуни, Шабельники, Софіївка. Тому громадська приймальня опрацьовуватиме колективні звернення від жителів  й відповідно на них реагуватиме. Жителі стверджують, що 12 громадянам земельні ділянки на території їх сільради  надані незаконно, тож це питання не можна залишати без вирішення»,- зазначила Оксана Гіщіна. Вона підкреслила, що народний депутат Владислав Голуб  завжди наголошує, що громадськості потрібно заявляти про свої права, вимагати від влади пояснень і припиняти факти корупції.

Нагадаємо, що згідно Земельного кодексу України кожен громадянин України має право на безоплатне отримання земельної ділянки із земель державної або комунальної власності. Земля надається на такі види користування:   для ведення фермерського господарства – в розмірі земельної частки (паю), визначеної місцевою радою;   для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 гектара;    для ведення садівництва – не більше 0,12 гектара;   для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 гектара;

Слід зауважити, що  передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах зазначених норм, провадиться тільки  один раз по кожному виду  використання землі.

Джерело: “Черкаський кур’єр” від 21.03.2018

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.