Що варто знати черкащанам про зміни у видачі водійських посвідчень

Новини Черкаси Новини Черкаської області

У межах імплементації європейських угод в Україні планується внесення змін до процедури отримання та користування посвідченням водія. Таким чином незабаром черкащан чекають певні нововедення. Це насамперед стосуватиметься питання видачі єдиного типового посвідчення водія, що відповідає європейським вимогам, зі встановленим мікрочіпом, який підвищує рівень захисту документа від підробок. 

Права нового зразка забезпечать водієві вільне переміщення між державами-членами ЄС. Зараз, за словами юриста Вадима Володарського, українські пластикові права теж визнають у світі, але не у всіх країнах дадуть в оренду автомобіль.
У МВС повідомили, що старі права залишаться дійсними, на нові їх поміняють лише за бажанням або дадуть тим, хто отримує посвідчення вперше. Оформлення європрав буде платним, точну суму поки не підраховано. Зараз права коштують 201 грн.

 У другій половині 2017 року планується подання на розгляд до профільного комітету Верховної Ради законопроекту, відповідно до якого у посвідченнях водія з’являться додаткові категорії. Зараз вони формуються. Термін їхньої дії становитиме від 5 до 15 років залежно від категорій.

Таким чином, водії категорії «В» зможуть користуватися своїм посвідченням 15 років, а от водії категорії «С» та «D» – лише 5 років. Після завершення терміну дії водій має пройти медичний огляд для перевірки психофізичної відповідності.

Опрацьовується також питання щодо підтвердження практичних та теоретичних навичок водіїв, щоправда це стосуватиметься винятково профільних категорій.

«По-перше, ми загалом працюємо над системою змін у площині отримання посвідчення водія – це розробка нових екзаменаційних білетів, встановлення фото та відео-фіксації під час складання іспитів. Щодо нових впроваджень: важливим стане саме підтвердження психофізичного стану людини, який впливає на здатність безпечно користуватися автівкою. Окрім того, для підвищення рівня захисту від підробок у нових посвідченнях водія планується встановлення мікрочипа», – коментує керівник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій.

Очільник Головного сервісного центру МВС також додає, що закон зворотної дії немає, а отже водії, які на момент вступу в дію нових правил матимуть посвідчення водія із терміном дії на 30, 50 років та безстрокові, зможуть користуватися посвідченням відповідно до вказаного у них терміну, йдеться у повідомленні Урядового порталу.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.