Роботи по очистці річок Суха Згар і Золотоношка – розпочато

Новини Черкаси Новини Черкаської області

12255627_1030737673644464_701294767_o-1-900x506Роботи по очистці річок Суха Згар і Золотоношка, на проведення яких народний депутат Владислав Голуб добився фінансування, розпочато.

Всупереч потугам тих, хто, за звичкою, планував, зарядивши інформаційні лайномети, запустити свої загребущі рученята в державну кишеню, незважаючи на панічні заяви обласної влади про те, що кошти прийшли запізно і річки очистки у цьому році не дочекаються, тендер таки проведено і роботи зусиллями нардепа і голови Золотоніської РДА на благо громади вже йдуть. Цим, хай окремим, невеличким в масштабах країни прикладом, але доведено головне: КОРУПЦІЮ МОЖНА ПЕРЕМОГТИ.

Про це пише газета “Черкаський кур’єр” №30 (101), 23 грудня 2015 р.

Як раніше повідомляла “ЧК” , народний депутат України Владислав Голуб узяв під особистий контроль ліквідацію екологічної катастрофи на річках Суха Згар і Золотоношка. Питання катастрофічного екологічного стану р. Золотоношка та Суха Згар давно набули масштабу загальноукраїнського. Ці річки, концентрація забруднюючих речовин в яких у 130 разів перевищує
норми, впадають в Дніпро, воду з якого вживають 80% населення України.

Для громад сіл Хвильо-Сорочин, Чапаєвки, Чехівки та близько двох десятків садівничо-огородніх кооперативів, де протікають річки, ця проблема, як Хіросіма для Японії. Люди змушені дихати забрудненим повітрям та вживати небезпечну для здоров’я воду. Забруднено підземні води, а значить і воду в криницях.

Люди роками б’ють на сполох, бо втрачають здоров’я, а дехто з владців замість найтерміновішого запобігання біді, розпочав розгойдувати ситуацію. Бо протягом десятків років на цій біді лише відмивалися по кишенях державні кошти. А люди для таких чинуш завжди були тільки засобом збагачення.

Тому й не дивно, що пречудовим чином, офіційні показники забрудненості річок раптом зменшилися у 100(!) разів, зі 130% по деяких параметрах, до 30%, при тому, що вода чистішою не стала.

І якби не наполегливість нардепа Владислава Голуба і голови Золотоніської РДА Олександра Лісового, все було б як раніше – цю екологічну катастрофу заговорили б забалакали, грошенят собі б навідмивали і кінці у каламуть…

Але сталося не як гадалося, а як повинно бути, якщо влада має совість і сумлінно виконує свій обов’язок перед громадою.

Тому, роботі тендерного комітету Золотоніського району завадити не вдалося. Тендер проведений. Кошти – перший транш біля 5 млн. грн. – спрямовані на роботи по очистці річок, а не повернуті до державної скарбниці. Суха Згар і Золотоношка мають перспективу стати чистими.

Проте, зволікання і тим паче саботаж ліквідації екологічної катастрофи, що на державному рівні кваліфікована як надзвичайна подія, це – злочин! Як і заниження показників забрудненості! Злочин й те, що й досі ніхто з забруднювачів належним чином не покараний, навіть адекватно не оштрафований! Допоки ці посадові особи й організації, установи, підприємства не будуть названі і не понесуть покарання по Закону, гарантії, що подібна ситуація не повториться, нема. Не стій осторонь, громадо, допомагай тим, хто працює тобі на благо, і вимагай покарання чиновників за подібні злочини проти людей!

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.