Реконструйовані золотоніські очисні не справляються з кількістю стічних вод та рівнем їх забруднення – ОДА

Новини Черкаської області

Черкаська ОДА визнала, що вода у річках Золотоношка та Суха Згар залишається забрудненою через те, що реконструйовані очисні споруди золотоніського КП «Міський водоканал» не можуть забезпечити якісну очистку стічних вод. Власне, на це упродовж року постійно звертав увагу золотоніської міської і черкаської обласної влади народний депутат Владислав Голуб, отримуючи у відповідь на звернення наклепи на свою адресу і брудні інформаційні кампанії. Наразі, коли ОДА пересвідчилася у реальному стані справ на очисних, є надія, що усі гілки влади консолідуються над вирішенням цієї великої екологічної проблеми, яка загрожує лихом не тільки Черкащині, а й усій країні.

Очисні споруди золотоніського КП “Міський водоканал” не справляються з кількістю стічних вод та рівнем їх забруднення. Такий висновок зробила робоча група з перевірки ефективності роботи очисних споруд м. Золотоноша, який в розпорядження УНН-центр надало управління екології та природних ресурсів Черкаської ОДА.

Жителі прилеглих сіл продовжують скаржитись на забруднення річок. Тому фахівці ДЕІ в Черкаській області, відповідного управління ОДА та Золотоніського міськводоканалу провели позапланову перевірку і дійшли висновку, що новозбудовані очисні споруди не можуть впоратися з покладеною на них роботою.
«Негативний вплив на ефективність роботи очисних споруд здійснюють підприємства, які скидають стічні води в каналізаційну мережу міста із перевищенням концентрацій забруднюючих речовин, … внаслідок чого очисні споруди не дають проектну ступінь очистки стічних вод», – йдеться у звіті робочої групи.
Основними забруднювачами є чотири підприємства, серед яких найбільшим забруднювачем річок голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко назвав маслоробний комбінат.
Стічні води з цих підприємств мали перевищення гранично допустимих концентрацій (ГДК) по таких показниках: хімічне споживання кисню, фосфати, азот амонійний, сульфати, нітрити, хлориди, сухий залишок.
Кожне з чотирьох підприємств має локальні очисні споруди, проте працюють вони неефективно, рівень очищення скидів дуже низький, тому стоки, що потрапляють до міської каналізації з цих підприємств, занадто забруднені і очисні споруди міста не можуть впоратися з їх очищенням. Так нечистоти продовжують потрапляти у річки.
«Забезпечення ефективної роботи локальних очисних споруд вказаних підприємств дасть можливість зменшити навантаження та забезпечити дотримання технології очистки на очисних спорудах м. Золотоноша», – впевнені екологи.
Забезпечити експлуатацію очисних споруд міста, застосування хімічних речовин, проведення аналізів стоків та за їх результатами налаштування обладнання – все це повинна контролювати міська влада Золотоноші, вважають екологи. Відповідно, вони вимагають від керівників міста, аби ті змусили підприємства ввести в експлуатацію локальні очисні споруди і контролювали ступінь очистки води цими спорудами. А якщо ступінь очистки не відповідатиме нормативам, то встановити додаткове обладнання для очистки стоків за рахунок міського бюджету Золотоноші. На себе ж екологи беруть зобов’язання щомісячно контролювати за допомогою лабораторних досліджень склад стічних вод після очисних споруд.

Розповісти друзям

1 коментар до “Реконструйовані золотоніські очисні не справляються з кількістю стічних вод та рівнем їх забруднення – ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.