Радуцький побував у Черкасах майбутнього

Новини Черкаси

Бидгощ- місто успіху, а Черкаси мають всі шанси стати таким же європейським містом, як побратим. У цьому переконаний секретар міської ради Олександр Радуцький. Минулого тижня він разом із мером Черкас Анатолієм Бондаренком, депутатами міськради Русланом Лолою, Станіславом Лукиричем та обласними обранцями Михайлом Мушієком та Віталієм Ченом познайомився з економікою польського міста.

12966619_1003644369732373_229645957_n

Форум та візити на провідні комунальні підприємства Бидгоща. Так поляки прагнули показати розвиток у галузях, які підтримуються програмами Євросоюзу. Прикметно, що за десятиріччя польський Бидгощ отримав від ЄС 1 млрд 250 млн євро на розвиток. Від господарського підходу поляків Олександр Радуцький у захваті. Каже, поляки навчилися комплексно та системно вирішувати міські проблеми.

– Бидгощ має 400 тисяч населення, трохи більше, ніж Черкаси, – ділиться враженнями Олександр Романович. – Але за останні десять років місто повністю змінилося. Завдяки програмам, які спрямовані на максимальний розвиток інфраструктури міста. Це і капітальний ремонт доріг, і індивідуальне та соціальне житлове будівництво, це і сучасні очисні споруди тощо. Приміром, на систему очищення води поляки отримали від ЄС 300 млн євро, на сміттєпереробний завод – 100 млн євро. Останній, до слова, влітку забезпечує місто гарячою водою. Крім того, відсоткова ставка по кредиту на індивідуальне будівництво сягає 3% в злотих. У Черкасах ще не працює так багато європейських проектів, проте, я бачу, що шлях розвитку в нашому місті обраний правильно. Та наше місто має низку переваг – це чорноземи, Дніпро, географічне розташування. І я впевнений, що з часом Черкаси зможуть досягти таких успіхів, якими сьогодні пишаються у Бидгощі. Політик додає, що після поїздки до Польщі переконався у правильності своєї політичної позиції, зрозумів, що недаремно в Україні був Євромайдан і він брав у ньому участь.

13054631_1003644373065706_887807938_o

– У мене такі відчуття, що я побував в Україні майбутнього, – розповідає Радуцький. – Бидгощ – місто успіху. Я переконаний, що проекти, розпочаті в Черкасах у останні два роки, приведуть місто до такого ж успіху. Треба продовжувати рухатися у напрямку Європи.

Особливо посадовця вразила серйозна інфраструктура системи освіти: там у кожному виші є басейн, у кожній школі – спортивний майданчик. Діти не хочуть йти додому, бо їм комфортно в стінах навчальних закладів. Для активної молоді створені всі умови для розвитку і гідного рівня життя.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.