Прокуратура для особливих доручень Бродського і Ко? – 2

Новини Черкаси

«Черкаській кур’єр» декілька разів протягом минулого року порушував тему корупційного зговору при виділенні земельних ділянок в м. Черкаси на прикладі ситуації з договіром суперфіцію, укладеним між БО «Інтербуд УСВА» і Черкаською міською радою 2011 року. Майже 5 років це підприємство не може розпочати будівництво, тому що йому просто не видають містобудівні умови, які повинні були надати, за Законом, протягом 10 днів. За весь час з 2011 року ніхто не поставив питання про незаконність виділення землі, тупо «розводячи» на хабар. А коли «подяки» в умовних одиницях не дочекалися (а керівники підприємства ще й мали «нахабність» звернутися до суду і виграти справу!), почали усім корупційним кодлом віджимати землю.

SONY DSC

На рішення «Іменем України» прийняті усіма судовими інстанціями на користь БО«Інтербуд УСВА» тодішній міський голова Сергій Одарич навіть зважати не став, як і на виконком Черкаської міськради, який постановив видати містобудівні умови БО «Інтербуд УСВА». Міський голова це просто проігнорував. «ЧК» детально писала про це в статті «Прокуратура для особливих доручень Бродського і Ко?», навіть не підозрюючи, наскільки цей заголовок відповідає дійсності. Давайте звернемося до законодавства, виконання якого є обов’язковим для громадян України, але на повірку виявилося нікчемним для деяких посадових осіб місцевого самоврядування і прокуратури в Черкаській області.

Відповідно до Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом; судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов’язковими до виконання на всій її території; обов’язковість рішень суду є однією з основних засад судочинства (частина перша статті 55, статті 124, пункт 9 частини третьої статті 129).

Згідно з частиною другою статті 13 Закону України «Про судоустрій» від 7 липня 2010 року № 2453VI судові рішення, що набрали законної сили, є обов’язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об’єднаннями на всій території України.

Відповідно до ст.ст. 14, 255 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду, яка набрала законної сили, є обов’язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом. Усі ці статті Законів були нахабно зневажені. Коли бувший міський голова Черкас Сергій Одарич, зловживаючи своїми службовими повноваженнями, не став підписувати рішення виконкому Черкаської міської ради від 05.12.2014 року, відмовившись тим самим виконати рішення суду, слідчим Соснівського РВ УМВС України в Черкаській області 29 грудня 2014 року було порушено кримінальну справу за ч. 1 ст. 382 КК України у зв’язку із невиконанням постанови Соснівського районного суду м. Черкаси від 22 серпня 2014 року по справі № 712/10923/14а.

У ході слідства було проведено перекваліфікацію дій за ч. 3 ст. 382 КК України  умисне невиконання судового рішення, вчинене посадовою особою, яка займає відповідальне становище. Тобто проти екс-мера Черкас Сергія Одарича. Відповідальність за цією статтею передбачає від 3 д 8 років позбавлення волі. Кримінальне провадження було передано для проведення досудового розслідування до СУ УМВС України в Черкаській області. Розслідування тривало більше року під «пильним наглядом» обласної прокуратури. Розумні строки проведення досудового розслідування на дотримувались. «ЧК» неодноразово зверталася у своїх публікаціях до прокуратури з проханням проінформувати громадськість про хід розслідування. Але обласна прокуратура, замість відповіді, вкинула в Інтернет інформацію, що нібито проти неї ведеться брудна інформаційна кампанія. Жодної відповіді на публікації «ЧК» ( офіційно зареєстрованого ЗМІ) прокуратура не надала!

29 грудня 2015 року виявилося, що слідчий СУ ГУ Національної поліції в Черкаській області виніс постанову про закриття кримінального провадження № 12014250040005042 у зв’язку із відсутністю(!) складу кримінального правопорушення. За інформацією «ЧК», насправді, не поліція ініціювала закриття справи, а прокурор Черкаської області відмовився підписати повідомлення про підозру.

Тобто виходить, що судове рішення умисно за участю прокуратури не було виконано і залишається невиконаним до сьогоднішнього дня. Чи є сенс знову звертатися до обласної прокуратури? Чи є у нас взагалі прокуратура? Хіба можна боротися з корупцією і одночасно покривати корупціонерів, стояти на сторожі Закону і у той же час втоптувати його у багно?! Проте крапку у цій історії ставити зарано…

  • «Ми розуміємо, що існує корупційна змова! І що ця корупційна змова стоїть на захисті інтересів Одарича-Бродського», – коментує ситуацію Ігор КАЛАШНИК, голова Організації роботодавців в сфері будівництва, проектування та архітектури Черкаської области, Заслужений будівельник України:

З кінця 80х років минулого століття я працюю у будівельному бізнесі, і скажу, що з подібною нахабною корупційною змовою давно не стикався. Хочу відразу прояснити ситуацію, у нашого підприємства нема запитань до слідчих Національної поліції. Вони ретельно проводили розслідування кримінальної справи. Провели розслідування, зібрали докази. Навіть, у ході цього розслідування провели перекваліфікацію на більш жорсткішу з точки зору відповідальності частину кримінальної статті  умисне ухилення від виконання рішення суду посадовою особою місцевого самоврядування найвищого рангу. Але, слідчий поліції тільки збирає доказову базу, він не може пред’явити вищій посадовій особі місцевого самоврядування підозру у вчиненні злочину. Це компетенція прокурора області. У нашому випадку керівництво обласної прокуратури з офіційно невідомих мотивів відмовилось пред’явити підозру ексмеру Одаричу. Прокуратура рік займалася тяганиною цієї справи. Що вони розслідували – ми не знаємо. На які питання вони не мали відповіді – ми також не знаємо! Ми знаємо одне – рішення суду не виконане! Ми розуміємо, що існує корупційна змова! І що ця корупційна змова стоїть на захисті інтересів Одарича- Бродського. Тисячі разів має рацію посол Сполучених Штатів в Україні Джеффрі Пайєтт, який у Вроцлаві на глобальному форумі заявив, що “корупція є для України більшою загрозою ніж російські танки”

За матералом видання Черкаський кур’єр №3 (105), 20 січня 2016 р

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.