Проблему фінансування Канівського ПТУ №23 на законодавчому рівні вирішено

Новини Черкаси Новини Черкаської області

«ЧК» у позаминулому номері зверталась до проблеми фінансування профтехосвіти на прикладі Канівського ПТУ №23. Народний депутат України Владислав Голуб тоді звернувся до керівників Черкаської області з проханням знайти кошти на Канівське ПТУ і закликав народних депутатів проголосувати за відповідні зміни до Бюджетного кодексу в частині фінансування профтехосвіти.

Проблему, за словами Владислава Голуба, потрібно було вирішити у стислі строки, бо від цього залежало, чи отримають працівники профтехосвіти зарплату за січень, учні – стипендії, а навчальні заклади – можливість оплатити комунальні послуги.
– Причина того, що профтехосвіта опинилася на межі розвалу, – пояснює народний обранець, – у тому, що після прийняття Закону України «Про державний бюджет України на 2016 рік» та пов’язаного з ним Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» видатки на фінансування підготовки робіт ничих кадрів у професійнотехнічних та інших навчальних закладах були передані з державного до місцевих бюджетів.

Одночасно була скасована субвенція на підготовку робітничих кадрів з державного бюджету, яка у 2015 році становила близько шести мільярдів гривень. При цьому передбачалось, що фінансування видатків на підготовку робітничих кадрів здійснюватиметься за рахунок зростання доходів загального фонду місцевих бюджетів. Місцеві ж бюджети не спроможні насьогодні забезпечити фінансування професійних навчальних закладів, оскільки передбачуваний рівень їх доходів просто не дозволяє це зробити. Тому потрібно було терміново виправляти ситуацію, зазначив Влалислав Голуб.
Минулого тижня Верховна Рада ухвалила Закон«Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування професійнотехнічної освіти»
Згідно прийнятого документу, видатки на професійно-технічну освіту будуть здійснюватись з бюджетів міст обласного значення – обласних центрів, а у державному бюджеті передбачається субвенція на підтримку підготовки робітничих кадрів у професійно-технічних та інших навчальних закладах на оплату поточних видатків. Перерахування цієї субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам здійснюватиметься двічі на місяць, як це передбачено для освітньої та медичної субвенцій.
Проблема фінансування ДНЗ «Канівське вищепрофесійне училище» на законодавчому рівні вирішено.
Нагадаємо, Канівське вище професійне училище має діючі ліцензії на 35 професій в різних інтеграціях електротехнічного, інфраструктурного, мистецького, сільськогосподарського, автотранспортного, радіо-технічного, машинобудівного напрямків, громадського харчування, сфери послуг.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.