Президенту радять звільнити Юрія Ткаченка

Новини Черкаси Новини Черкаської області

Голова Черкаської обласної державної адміністрації (ОДА) Юрій Ткаченко знову пасе задніх у рейтингу губернаторів за підсумками розвитку регіонів. Він займає дев’ятнадцяту сходинку із двадцяти трьох, його показник – мінус 46 балів. Такі дані оприлюднила «Деловая столица» у публікації «Рейтинг губернаторів. Кого Порошенко просто зобов’язаний звільнити».

14894381_1280215912029232_1802620407_o

До теми: У рейтингу голів ОДА керівник Черкащини посів останнє місце

«ДС» підводить підсумки розвитку областей (без Криму і Донбасу) у першому півріччі 2016-го по 24 критеріям. Всі цифри базуються на даних Держстату.
У рейтингу областей фігурують не просто регіони, а прізвища очільників облдержадміністрацій, які є персонально відповідальними за соціально-економічний розвиток певних територій. Тобто, фактично підводяться підсумки роботи губернаторів за відповідний період часу.
Як бачимо з підсумкової таблиці за результатами роботи голів ОДА за перше півріччя, губернатор Черкащини Юрій Ткаченко займає дев’ятнадцяту сходинку із двадцяти трьох.
У загальному заліку він отримав результат мінус 46 балів.
Як стверджують аналітики, за більшістю критеріїв Черкаська область має результат нижче середнього. Це, у тому числі, передостаннє місце по прийому в експлуатацію житла. На Черкащині одна з найбільших смертностей в Україні, зокрема і серед немовлят, відставання у рівні середніх зарплат. Черкащина потрапила до трійки регіонів з найбільшим процентним відношенням працівників, які перебувають у неоплачуваних відпустках, в четвірку – з найменшою народжуваністю, до п’ятірки – з найвищою смертністю і найгіршою динамікою будівництва тощо.
Прикметне, що рейтинг в «ДС» має недвозначну назву «Рейтинг губернаторів: кого Порошенко просто зобов’язаний звільнити». Отож, аналітики вже видали «червону картку» голові ОДА, чим підтвердили солідарність з місцевими експертами, думку одного з яких ми друкуємо нижче.

І прості громадяни, і підприємці кажуть, що корупція на Черкащині тільки посилюється, – Олександр Коваленко

887c4517db3df810956bf266561fff7bПро ситуацію в Черкаській області і причини, що гальмують її розвиток, нещодавно достатньо обґрунтовано розповів виданню «Прочерк» депутат Черкаської обласної ради та член депутатської фракції ВО “Черкащани” Олександр Коваленко. Зважаючи на те, що Олександр Анатольович – досвідчений управлінець з великим стажем державної служби і добре знає, що відбувається за лаштунками влади, «ЧК» вирішила ознайомити своїх читачів з його точкою зору на те, на чиє ж благо працює черкаська влада.

Як депутат Черкаської обласної ради, часто буваю серед людей, проводжу особисті прийоми. Бачу, що в людей  все більше й більше проблем. Черкащани запитують, що ж робить влада? Відповіді на деякі запитання важко знайти.
Чому Черкащина, центр України, яка має родючі землі, економічний і виробничий потенціал, роботящих людей, не стала лідером, прикладом умілого господарювання, сталого розвитку, а котиться кудись донизу, здає позицію за позицією. Звернемося до конкретних цифр.
За даними моніторингу соціально-економічного розвитку регіонів науково-дослідного Центру індустріальних проблем розвитку НАН України, Черкаська область має низькі рейтингові показники. Скотилася на 21 місце за загальнорейтинговими показниками. Наведу декілька з них: «Загальна рейтингова оцінка»: за 12 місяців 2015 – 18 місце, за 8 місяців 2016 року – 21 місце; «Економічний розвиток»: за 12 місяців 2015 – 12 місце, за 8 місяців 2016 – 14 місце; «Зовнішньоекономічна діяльність»: за 8 місяців 2016 року – 21 місце. У січні-липні 2016 р. експорт товарів становив 19545,4 млн.дол. США, імпорт – 20492,8 млн.дол. Порівняно із січнем-липнем 2015 р. експорт скоротився на 10,5% (на 2291,6 млн.дол.), імпорт – на 4,0% (на 858,8 млн.дол.). Загальний рейтинг за сферою «Інвестиційна діяльність»: за 2015 рік – 23-місце, 2016 – 24 місце. Бачимо, що інвестори не поспішають на Черкащину.
Причина: відсутність ділового клімату та корупція, що глибоко проникла в різні обласні структури. Після Революції Гідності це важко зрозуміти.
…Було обіцяно, що влада разом із громадою буде долати корупцію. Сьогодні і прості громадяни, і підприємці кажуть, що корупція на Черкащині тільки посилюється. Люди наводять конкретні приклади «відкатів», вимагань із боку чиновників.
Наприклад, фермери, підприємці, працівники соціальної сфери та навіть ветерани АТО скаржаться, що землю не можна оформити без 300 доларів, і нести треба тим самим «незамінимим» чиновникам, а в будівельній галузі не введеш об’єкт в експлуатацію без «мотивації» держслужбовців відділу інспекції державного архітектурно-будівельного контролю. Така ж сама ситуація в медицині, освіті. Хіба про це не знають високопосадовці в обласних кабінетах? Депутати вже підняли питання перед керівництвом області щодо організації заходів протидії злочинності та корупції на території області, але воно залишилося не розглянутим до цього часу.
Подивимося на сьогоднішні європейські стандарти життя черкащан: ціни (тарифи) на житло, воду, електро-енергію, газ та інші види палива зросли на 25,4%, у сфері охорони здоров’я – на 6,0%, зокрема, амбулаторні послуги подорожчали на 7,7%, послуги лікарень – на 7,5%, фармацевтична продукція, медичні товари та обладнання – на 5,1%. Ціни на транспорт підвищилися на 7,8%, перевезення залізничним транспортом – на 10,3%. Послуги освіти стали дорожчими на 7,0%. Упродовж липня 2016 року загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати в економіці області збільшилась на 5,6%, або на 1,3 млн. грн і на 1 серпня 2016 р. становила 24,4 млн. грн. Призначених субсидій на оплату житлово-комунальних послуг за січень-липень 2016 р. стало більше у 5,3 разів порівняно із відповідним періодом 2015 року. Це свідчить про зростання рівня злиденності наших земляків.
…Небезпечним стало й життя черкащан. Так, за інформацією прокуратури Черкаської області, рівень злочинності у нас зріс у 2016 році на 30%. Удвічі за останні три роки зросла кількість тяжких злочинів проти життя та здоров’я особи. Злочинів проти власності стало більше майже на 80%, випадків незаконних заволодінь транспортними засобами – на 120%. Кількість нерозкритих розбійних нападів збільшилася у 3 рази, кількість зґвалтувань – у 9 разів, убивств – у 3 рази.
Не вживаються заходи, зокрема, щодо нелегальних сміттєзвалищ на території області. Чи не є отака байдужість причиною того, що вже зі Львова везуть сміття на Канівщину? Таких прикладів можна наводити багато.
Нас, депутатів обласної ради, така ситуація тривожить. Ми подавали звернення, запити, пропозиції. Нажаль, багато з них так і залишились лише пропозиціями депутатів на папері. Депутати вже давно бажають почути звіт шановного Юрія Олеговича Ткаченка про виконану роботу, плани і перспективи розвитку області. Думаю, що ми всі бажаємо добра і процвітання нашій Черкащині. Та мало самого лише бажання.
Треба ще й працювати задля результату. Чи всі це розуміють і до цього прагнуть? Питання залишається відкритим.

Джерело: “Черкаський кур’єр” від 2 листопада 2016

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.