Право на субсидії обмежено для половини отримувачів Черкас

Новини Черкаси Субсидії Черкаси

Урядові нововведення призведуть до того, що більше 30 тисяч родин мешканців Черкас будуть позбавлені  права на субсидію (орієнтовно, близько ста тисяч осіб). Загалом це практично половина  з 63 тисячі 600 домогосподарств, що були охоплені субсидіями на початку 2018 року. Для порівняння – у 2016 році їх  налічувалось 57 тисяч 300 домогосподарств, а у 2014 році житлову субсидію отримувало лише 5 тисяч домогосподарств.

Про це вели мову на ранковій нараді в Черкаській міській раді. Зокрема директор департаменту соц.політики ЧМР Олег Гудзенко зазначив на тому, що органи  місцевого самоврядування не мають жодних важелів впливу на цю ситуацію і змушені  виконувати урядові документи.

– Протягом 2017 року спеціалістами департаменту прийнято близько 200 тисяч відвідувачів. Найбільша кількість звернень черкащан стосується надання субсидій. – зауважив Олег Іванович. Зараз щоденно спеціалісти департаменту приймають близько 1200 жителів Черкас з питань щодо надання субсидії. Навантаження колосальне. Відзначу, що значній частині з цих заявників доводиться відмовляти через  ухвалені Кабінетом Міністрів зміни до правил у надання такої види державної допомоги.  Зрозуміло, що люди все обурення направляють на нас з цього приводу. Хоча ні департамент, ні загалом Черкаська міська рада  не може нічим зарадити у цій ситуації

Торік субсидіями скористалося майже 65 тисяч містян. Водночас за призначенням різних видів соціальної допомоги та компенсацій у 2017 році звернулося  21 тисяча 800 осіб, що на 2 тисячі 400 осіб менше, ніж у 2016 році.

– Зростання кількості домогосподарств, які отримують субсидії, було пов’язано з одного боку із спрощенням процедури їх надання (призначення субсидії на підставі заяви та декларації про доходи, зняття деяких обмежень щодо майнового стану, оформлення субсидії особам, які орендують житло; надання на вибір заявника або субсидії або пільги; здійснення розрахунку субсидії на наступний період без звернення тощо). З іншого боку – таке збільшення із суттєвим підвищенням вартості житлово-комунальних послуг, та як наслідок – набуття більшою кількістю черкащан права на їх отримання, – повідомив Олег Гудзенко.

Розповісти друзям
  • 2
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.