Пожежникам Черкас бракує висотної драбини для місцевих “хмарочосів”

Новини Черкаси

Черкаські рятувальники  підбили деякі підсумки роботи черкаських рятувальників. Подія була приурочена Дню рятувальника 17 вересня. Були озвучені як проблемні так і приємні моменти в роботі рятувальників Черкас та Черкащини.

За словами фахівців в Черкасах бракує  спеціальної висотної техніки для пожежників. Тому ті, хто нині мешкає у висотках, зовсім не застраховані від небезпеки.

Наразі, за словами Андрія Хижняка, у Черкасах є 47 будинків підвищеної поверховості, тому купівля 50-метрового підіймача – одне з найважливіших питань. Це має усвідомлювати і міська влада, і громадськість, і пересічні громадяни.

– Саме така техніка , вартістю практично 1 млн. євро, допоможе убезпечити всіх, хто живе вище 10-го поверху, – зауважив Андрій Хижняк. – Тому тут справа навіть не грошах. Хоча з боку міської ради є розуміння цієї проблеми. Цього року відбулася справжня революція у фінансових надходженнях на допомогу службі порятунку. А це 5 млн грн Безпрецедентна сума у порівняні з минулими роками.

33,7 млн грн виділено з міського бюджету на покращення матеріально-технічної бази черкаських рятувальників. Зокрема, на придбання 7 машин та катера «море-ріка» «Прометей 101». Він має на борту мотопомпу і у разі потреби може бути задіяним при ліквідації берегових пожеж., набираючи воду для гасіння прямісінько з Дніпра. Нещодавно Черкаська міська рада виділила кошти на придбання та обладнання всім необхідним спорядженням автомобіля «MAN».

Не забули спікери і про куплений квадрокоптер. Нині без нього як без рук, адже така сучасна та дійсно «далекоглядна» техніка допомагає при ліквідації пожеж на торфовищах. Зверху одразу добре видно куди слід направити техніку. На це витрачається лише день. Раніше ж із першочерговим фронтом робіт при пожежах на торф’яниках доводилось визначатись протягом тижня.

Ще одна суттєва проблема – перепони при в’їзді у двори. Там має бути вільний доступ для служб порятунку. Наразі черкаські двори перетворені на стоянки, а якщо й ні, то доступу до будинків немає через поставлені самими ж мешканцями блоки. Рятувальники зазначають: люди не усвідомлять цього, доки не трапиться великої пожежі з трагічними наслідками.

Говорили рятувальники і про проблему часу доїзду. Особливо це стосується мікрорайону «Митниця», бо там не має окремої пожежної частини. До того ж, цей район є небезпечним у плані тієї незахищеної багатоповерховості.

Трохи невтішної статистики

Андрій Хижняк повідомив, що з початку року по місту Черкаси та Черкаському району здійснено близько 700 виїздів. У Черкасах за цей рік зафіксовано 6 загиблих, серед них 2 дітей. Врятовано за цей період 13 осіб. Щодо ситуації на воді, то по місту й районі загинуло 7 осіб, 19 врятовано.

За матеріалами сайту НоваДоба

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.