Португальський художник завершив роботу над малюнком на фасаді черкаської школи

Новини Черкаси

Вчора у Черкасах презентували стінопис на фасаді 15-ї школи. Представники міської влади зустрілися з митцем та послом Португалії. 

Португальський художник Antonio Correia завершив роботу над малюнком на фасаді школи №15. Його він створював майже тиждень. Автор Antonio Correia (більш відомий за творчим псевдонімом Pantonio) відомий як автор найбільного в Європі стінопису. У Черкасах він працював у рамках соціального фестивалю Mural Social Club: Back to School, реалізованого за підтримки UNICEF. Фестиваль передбачає, що відомі митці приїжджатимуть до України, аби реалізувати свій творчий потенціал.

– Ідея прийшла мені відразу, як я побачив полотно, – говорить Antonio Correia. – Я вирішив малювати лініями, так як це роблять діти. А ластівки завжди асоціюються з весною, новими починаннями та ідеями, символом усього світлого та молодого.

Обрати малюнок було досить складно, зізнається директор школи Анатолій Жгир.

– Варіантів було багато, але все ж вирішили довіритися самому художнику. І, як бачимо, його творіння вражає, – розповідає директор.

Для колективу та учнів навчального закладу новий фасад – неабияка подія. Серйозно школу не ремонтували упродовж 30-ти років. Прикметно, що саме цього року з міського бюджету виділили близько двох мільйонів гривень на заміну вікон та утеплення фасаду. Тож наразі, крім оздоблення стін, триває їх утеплення.

– Приємно бачити такий прекрасний мурал на фасаді школи не у столиці, а саме у Черкасах, – наголошує міський голова Анатолій Бондаренко. – Радий, що спільно з португальськими тепер уже друзями нашого міста вдалося осучаснити звичайну черкаську школу та відійти від сірості і банальності. На черзі – фасади деяких будинків і, цілком можливо, нашої мерії.

Потребу працювати над тим, аби кожен навчальний заклад міста мав власну арт-родзинку озвучив директор департаменту освіти та гуманітарної політики Ігор Волошин. 

– Діти мають дивитися на прекрасне і перебувати в атмосфері творчості, – додає він. – Погоджуюся з цим відомим висловом на всі 100% і щиро радію, що поступово черкаські школи створюють більш креативний простір для дітей.

Нагадаємо, у Черкасах налічується 36 шкіл комунальної власності, разом із обласними та приватними закладами – 43. Оригінальнйи фасад поки що створений лише на базі ЗОШ № 15.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.