Понад рік багатодітна родина чекає обіцяного владою мікроавтобуса

Новини Черкаси

Багатодітна родина Гуцало з Черкас досі не отримала обіцяний автомобіль, тендер на закупівлю якого відбувся ще в 2017 році. Договір з переможцем укладено 23 жовтня 2017 року. Однак, вже понад рік багатодітна родина не може отримати вказаний автомобіль.

Як ми повідомляли, відповідний тендер було оголошено 6 вересня 2017 року. Замовником проведення закупівлі є департамент соціальної політики Черкаської міської ради. Відповідні призначення передбачено в кошторисі установи на листопад-грудень. Загалом бюджет міста у 2017 році виділив на цю мету 1,3 мільйони гривень. В результаті багатодітна родина Гуцало мала отримати такий необхідний їм подарунок.

Втім провести закупівлю в належний спосіб департамент соціальної політики, який очолює представник ВО “Свобода” Олег Гудзенко, не зміг. Проблема вочевидь в договорі, що його укладено єдиним тендерним комітетом, зазначені угоди з вересня 2017 року не оплачує казначейська служба.

Як повідомив у коментарі «Про все» батько 11-х дітей Віктор Гуцало, його сім’я в межах державної допомоги багатодітним сім’ям має право на отримання автомобіля для перевезення членів родини. В 2017 році міська влада погодилась придбати для сім’ї Гуцало мікроавтобус Volkswagen T6 Kombi LR за 1,22 млн гривень. Це авто було закуплене через тендер в “АВТО-СТАР ЧЕРКАСИ”. Договір з переможцем укладено 23 жовтня 2017 року. Однак, вже рівно рік його родина не може отримати вказаний автомобіль.

– У департаменті соцполітики мені вже цілий рік кажуть, що питання придбання автомобіля блокує казначейство. Я не знаю, чия в тому вина. Але проблема лишається – всі договори підписано, всі процедури проведено, а грошей, щоб проплатити рахунок, немає, – жаліється голова сімейства Гуцалів.

За словами директора департаменту соціальної політики ЧМР Олега Гудзенка, справді, тендер у розмірі мільйона 200 тис. гривень на закупівлю автомобіля для багатодітної родини провели минулого року. Проте цю процедуру проводив старий тендерний комітет, а не той, що створився після його розпуску, відповідно державна казначейська служба не сприйняла цього рішення і не надала права департаменту соцполітики на реєстрацію фінансово-юридичних зобов’язань задля проплати ще в 2017 році.

– Зараз, для того, щоб казначейська служба взяла цей договір на юридично-фінансові зобов’язання ведеться позовна діяльність департаментом соцполітики. Вже були рішення господарського суду, і зараз справу передано до Апеляційного суду у Києві. У цій ситуації крапку може поставити лише рішення суду, – сказав Олег Гудзенко у коментарі.

Чому департамент не вжив заходів для ануляції угоди за якою не може провести видатки та укласти договір через новий тендерний комітет залишається загадкою. Можливо причиною тому є фаховий рівень очільника?

Довідково: Ціна за подібні автомобілі в Інтернеті коливається в районі 1- 1,19 млн грн. Згідно із даними сайту auto.ria, середня вартість такого б\у автомобіля по країні – трохи більше 400 тис. грн.

Розповісти друзям
  • 5
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.