Покупцеві кавунів та динь на замітку

Медицина Черкаси Новини Черкаси Новини Черкаської області

Традиційно в Черкасах з’являються точки з продажу кавунів та динь, але чи дотримуються вимог підприємці та міськрада щодо розташування та санітарних умов ?

ce96f26c2813a713b78db98e0ca86ad8Нагадаємо, що перелік місць для торгівлі баштанними культурами в Черкасах затвердив 22 липня міськвиконком. Всього в місті буде 32 точки сезонної торгівлі баштанними культурами. Здебільшого, для одного місця продажу кавунів та динь виділили 9 кв. м.

Варто відзначити, що в 2012 році Черкаська міськрада планувала скасувати торгівлю баштанами, аргументуючи, що це неестетично, по-друге, торгівля розміщується здебільшого на газонах, що нищить їх. Та й жителі часто скаржаться, що біля «точок» продажу баштанних брудно та шумно.

Цікавим є те, що раніше продавці баштанових культур зверталися до міської влади з проханням виділити місця, які знаходяться не на газонах, не біля основних транспортних магістралей, після чого питання виносилося на розгляд у виконкомі – результат бачимо й сьогодні в 2016-му році.

Покупцеві на замітку:

Фахівці радять запитувати у продавців висновок лабораторії, що засвідчує якість та безпечність партії товару, який реалізується, результати лабораторних досліджень щодо вмісту в баштанних культурах нітратів, залишків пестицидів. Там має бути вказано, що продукція безпечна для вживання.

Небезпечними для здоров’я баштанні можуть бути у випадку завищеного вмісту нітратів у їхньому складі. Добова доза нітратів становить 5мг на 1кг маси тіла, а допустима концентрація нітратів у кавунах та динях відповідно 60 та 90 мг на кілограм ваги продукту.

Медики наголошують, що велика кількість нітратів має канцерогенні властивості та може призвести до онкологічних захворювань. Утім небезпечна доза нітратів для кожної людини різна.

Щоб убезпечити своє здоров’я лікарі радять купувати кавуни та дині лише в кінці сезону, тоді в них мала кількість шкідливих речовин, а ризик отруїтися нітратами значно менший.

  • Купуйте кавуни та дині тільки в місцях їхньої офіціальної реалізації (ринки, ярмарки, супермаркети).
  • Не купуйте баштанні культури на стихійних ринках, в торгових точках, які розташовані на узбіччях автошляхів, перехресть автошляхів, місцях стихійної торгівлі.
  • Торгове місце повинно бути огороджене, баштанні культури розміщені на чистому твердому покритті, яке піддається миттю. Поблизу торгової точки не повинно бути сміття, відходів торгівлі. Проживання торговців та сторожів в торговій точці та біля неї забороняється.
  • Перелік місць розміщення точок торгівлі баштанними культурами затверджується рішенням виконавчого комітету Черкаської міської ради, – доволі цікавий пункт, адже ЧМР сама й дозволяє торгувати кавунами на узбіччях автошляхів, перехресть автошляхів тощо.
  • Для безпечної покупки вимагайте у продавця документ про вміст нітратів та залишкових кількостей отрутохімікатів, радіонуклідів в продукції, що реалізується.
  • Не рекомендується купувати биті, тріснуті, нарізані баштанні культури, визначати стиглість баштанних шляхом надрізування трикутника.
  • Перед вжиттям баштанні культури необхідно обов’язково кілька разів промити під чистою проточною водою.
  • Зберігайте кавуни та дині в холодильнику.
Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.