Після обстежень відновив роботу харчоблок міської гімназії

Новини Черкаси Освіта Черкаси Субсидії Черкаси
У Черкаській гімназії № 31 відновлено гаряче харчування дітей. Відновлено після перевірки інформації щодо можливого отруєння дітей. За інформацією лікарів 17 листопада було зафіксовано одне звернення, а станом на 18 листопада до інфекційної лікарні звернулося ще три особи. Загалом у цей період залишилося три дитини в лікарні, оскільки одній дитині була надана консультація і медичне лікування, але вона не перебувала у стаціонарі. Також шестеро дітей звернулося за допомогою за місцем проживання. Вони отримали консультацію і лікування назначено в дитячих поліклініках міста. Тобто, станом на 18 листопада, 10 дітей звернулося за медичною допомогою. Первинний діагноз, який було їм поставлено в інфекційній лікарні: 8 дітей мали харчову токсикоінфекція і двоє дітей – із гострим гастроентероколітом (кишкове захворювання) середньої важкості.
Після звернення першої дитини до лікарів, було зроблено дві проби харчових продуктів на проведення дослідження на патогенну  мікрофлору в тому числі й на стофілокок, 5 – на бактерії групи кишкової палички.
Директор гімназії №31 Василь Пивоваров підтвердив, що 17 листопада до нього звернулася група батьків 2-Б класу з тим, що в їхньому класу були відсутні 14 дітей. Батьки між собою з’ясували, що симптоми однакові: нудота, блювота. У гімназії створили комісію, щоб терміново перевірити стан їдальні. Відповідно було складено акт о 9 ранку цього ж дня, де було зазначено, що особові санітарні книжки працівників їдальні зберігалися на робочому місці, медогляд пройдено вчасно з обов’язковим обстеженням на кишкову паличку; технічний стан харчоблоку відповідає технологічним вимогам. Продукти харчування зберігаються згідно санітарних вимог: окремі продукти в холодильниках, кладових для сипучих продуктів і овочевих ящиках. Усі продукти мають відповідні сертифікати якості та маркування. Строки зберігання дотримані. При контрольному зважуванні вихід порції співпадає з виписаним меню. Працівники їдальні одягнені в спецодяг, мають головні убори. Було проведено також цільові інструктажі з вчителями початкових та старших класів, стосовно харчування дітей у їдальні.
За інформацією обласного лабораторного центру в ході епідеміологічного розслідування стосовно захворюваності серед учнів молодших класів Черкаській гімназії № 31 Черкаської міської ради Черкаської області 17-18.11.2016 фахівцями Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» відібрано 20 гігієнічних змивів на патогенну мікрофлору, 10 змивів на бактерії групи кишкової палички, 10 змивів на контроль поточної дезінфекції, 10 змивів на контроль заключної дезінфекції, 8 проб харчових продуктів на наявність патогенної мікрофлори, 1 пробу води міськводогону на відповідність вимогам ДСанПіН 2.2171-10 за бактеріологічними показниками. Відхилень від гігієнічних нормативів не виявлено.
18 та 21 листопада 2016  року персонал харчоблоку гімназії (6 осіб) обстежено на патогенні ентеробактерії та носійство патогенного стофілококу, результати негативні.
Про це інформують у департаменті освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради.
Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.