Підприємці Черкащини об’єдналися проти «вбивчого» навантаження на бізнес

Новини Черкаси Новини Черкаської області

Сьогодні декілька сотень підприємців Черкащини, небайдужих громадян вийшли на Соборну площу міста, аби висловити свій протест проти діяльності Уряду, який створив непосильні фінансові тягарі для малого та середнього підприємництва. Власники місцевого бізнесу змушені закривати свої підприємства, «виживати», через непосильні штрафні санкції контролюючих органів.

За словами координатора протесту, підприємця Ольги Ракової, з 1 січня 2017 року набув чинності Закон від 06.12.16 р. № 1774-VІІІ, яким унесено зміни до Закону від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці», відтоді повністю змінилися «правила гри» для підприємців.

«Висловлюємо незадоволення наслідками діяльності Уряду та Верховної Ради України, що призвели до зубожіння громадян, стагнації економіки, процвітання корупції, закриття підприємств, які створюють національний валовий продукт, знищення підприємництва, ринку праці, посилення міграції за кордон працездатних громадян. Боротьба з корупцією не виправдала очікуваних результатів, безуспішна діяльність НАБУ, НАЗК, судової гілки влади, бо корупціонери уникають відповідальності. Згорнені соціальні програми, які гарантують лікування, навчання, житло. Непосильна тарифна політика для громадян»,– зауважила О. Ракова.

Тому протестувальники вимагатимуть від голови Черкаської ОДА, Черкаської обласної ради передати вимоги президенту України, прем’єр-міністру України, Голові Верховної Ради України. Зокрема підприємці пропонують винести мораторій на перевірки до всіх контролюючих органів до внесення змін до законодавчої бази; відмінити штрафні фінансові санкції за порушення законодавства про працю, які становлять від 3200 грн. до 320 тис. грн.,що призвела до звільнення найманих працівників та закриття бізнесу.

Також вимагають ухвалити зареєстрований у Верховній Раді закон України № 5711 від 25.01.17 що суттєво зменшує розмір штрафних санкцій. З ціллю запобігання створення умов для корупції внести зміни до Закону України 1774 VIII та відмінити надані місцевим органам самоврядування повноваження інспекції праці і функції карального органу.

Законодавчо зобов’язати місцеві органи самоврядування переглянути ставки місцевих податків та зборів на 2017 рік. Окрім того, мітингувальники пообіцяли, що неодмінно зберуться в день засідання сесії Черкаської обласної ради, аби проконтролювати ухвалення відповідних поправок та законів.

Інна Молчанова

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.