Переїзду чи закриття 2 пологового будинку Черкас не планують

Медицина Черкаси Новини Черкаси
Дискусії навколо доцільності існування Другого пологового будинку, що на вулиці 30-річчя Перемоги в Черкасах, не вщухають упродовж тривалого періоду.
20160208_162042
Після реорганізації в пологових будинках міста, яка відбулася кілька років тому, в комунальний заклад «Центр матері та дитини» (база №2) на рівні обласного керівництва йшло обговорення «переселення» на базу пологового будинку №1, який працює на вул. Чехова. Натомість Друга міська лікарня, обласний шкірвендиспансер та обласний центр екстреної медичної допомоги, у свою чергу, нібито мали б перебратися на базу пологового будинку №2.
Проте комунальний заклад перебуває на балансі міста і міська влада вирішуватиме ці питання.
У 2015 році тут народилося понад 1500 малюків. Лікарі-гінекологи проводять близько 200-250 консультацій у день, а впродовж року – це понад 75 000.
Рішення міського керівництва щодо установи – загрози її переїзду немає.
Про це йшлося під час зустрічі колективу КЗ ЧМПБ «Центр матері і дитини» (база №2) з Черкаським міським головою Анатолієм Бондаренком.
Він наголосив, що подібні рішення, які непокоять медиків, мають прийматися не стінах одного владного кабінету, а тільки з урахуванням думок колективу й громади міста.
– Давайте раз та назавжди домовимося, що будь-які дії в місті, які стосуються реорганізації, об’єднання чи ліквідації, відбуватимуться тільки з погодженням колективу. Бо за кожною цифрою стоїть людина, – звернувся до працівників пологового будинку Анатолій Васильович.
Водночас, директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Олег Стадник додав, що таку позицію черкаської влади може змінити лише законодавство, на сьогодні ж про передачу приміщення не може йти і мова.
– Допоки існує закон «Про місцеве самоврядування в Україні», який розмежовує повноваження міста й області, все лишається без змін, – запевнив Олег Михайлович та додав, що попередня реорганізація була втілення в життя заради того, аби припинити спекуляції щодо долі одного з пологових будинків та закиди про нераціональні витрати бюджетних коштів на його утримання.
У розмові з колективом, серед іншого, мова зайшла й про фінансування обох черкаських пологових будинків, об’єднані в Центр матері та дитини. Як підкреслив міський голова, кошти на них розподілятимуть рівноцінно, відповідно до кількості ліжок.
– Капітальні вкладення за рахунок коштів міського бюджету здійснюватимуться в обидві бази – і в ту, яка розміщена по вулиці Чехова, й в цю, що на 30-річччі Перемоги, – запевнив Анатолій Бондаренко.
Про це інформує прес-служба Черкаської міської ради 
Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.