Пенсія для черкащан зросте у три етапи

Новини Черкаси Новини Черкаської області

Протягом цього року для черкащан, які перебувають на заслуженому відпочинку, тричі підвищуватимуть пенсію. І другий етап підвищення відбудеться вже незабаром. Про це повідомили у Міністерстві соціальної політики.

Відтак, передбачається, що виплати пенсіонерам зростатимуть із підвищенням прожиткового мінімуму. Перший етап такого підвищення відбувся у січні цього року. Наступний запланований на травень 2017 року. Саме тоді прожитковий мінімум зросте до 1312 гривень. І третій етап підвищення запланований на грудень цього року і становитиме 1343 грн.

За словами експертів, ті пенсіонери, які отримують мінімальну пенсію, відчують її зростання синхронно із підвищенням прожиткового мінімуму, а ті, хто одержує вищу пенсію, отримають підвищення в індивідуальному порядку.

Як відомо, тепер для виходу на пенсію українцям слід мати 15 років мінімального страхового стажу. Саме такий термін гарантує у майбутньому мінімальну пенсію. Якщо стажу не вистачатиме – громадянин отримуватиме лише соціальну допомогу від держави, яка на 30% буде нижчою, ніж мінімальна пенсія. Громадянам, яким бракує стажу для пенсії, пропонують її докупити: для цього слід укласти відповідний договір із державною фіскальною службою і щомісяця самостійно сплачувати внески.

Однак не у всіх випадках, купівля стажу стане вигідною: такий процес здатний закрити проблему тих громадян, яким бракує, приміром, 2-3 роки для мінімальної пенсії. Інша справа, якщо до пенсії бракує 10 років – у такому випадку доведеться сплатити понад 130 тис.грн, що апріорі не зможуть зробити більшість громадян.

 Як відомо, на сьогодні кількість українців, які мають стаж, достатній для пенсії в Україні, є мінімальною.

Черкаський кур’єр №6 від 8 лютого 2017 року

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.