ПАТ “Черкасиобленерго” просить черкащан обмежити споживання електроенергії

Новини Черкаси
лампаЗважаючи на напружену ситуацію із поставками палива на теплові електростанції, ПАТ “Черкасиобленерго” звертається до черкащан обмежити споживання електроенергії вранці з 8:00 до 11:00 та ввечері з 17:00 до 22:00 години.
Кілька простих практичних порад, як можна економно використовувати електроенергію та знизити енергоспоживання:
– не вмикайте без зайвої потреби в період з 08:00 до 22:00 години енергоємні побутові електроприлади;
– використовуйте електроенергію в житлових приміщеннях та місцях загального використання при потребі, намагайтесь не вмикати без нагальної необхідності прилади в пікові години;
– віддавайте перевагу енергозберігаючим та світлодіодним лампам; при можливості замінюйте лампи розжарювання у квартирах та під’їздах на енергозберігаючі; використання енергозберігаючих ламп дозволяє спожити в 5 разів менше електроенергії, ніж з використанням ламп розжарювання. Термін експлуатації енергозберігаючих ламп в 8-12 разів довший.
– при виборі побутової техніки надавайте перевагу тій, що має високий рівень енергозбереження А, А+;
– регулярно розморожуйте морозильники, це дає економію електроенергії до 30%.
– пік навантаження на мережі енергопостачання припадає на період з 20:00 до 22:00. Тому у цей час не варто запускати прилади тривалого циклу (наприклад, пральні машини, посудомийки, мультиварки, електродуховки, прилади обігріву тощо).
– завантажуйте пральну машину повністю. Це дозволить зменшити перевитрати енергії до 15%. Невірний режим прання призводить до споживання 30% зайвої енергії.
– обмежуйте використання електрочайників та прасок в час пік, регулярно чистіть електрочайник. Накип збільшує витрати на нагрів води на 30%.
– виключайте всі електроприлади, які не використовуються (не залишати їх у режимі очікування). Це дозволить економити ще 8% електроенергії.
– не залишайте пристрої на зарядці більше, ніж необхідно для повної зарядки акумулятора.
– вимикайте світло, виходячи з кімнати.
Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.