Отримувачів субсидій очікують в центрах зайнятості Черкащини

Новини Черкаси Субсидії Черкаси

Що робити черкащанам для одержання субсидії з 1 травня у разі відстуності працевлаштування? Адже для того щоб одержати з 1 травня субсидію за новими правилами, здорова працездатна людина повинна офіційно працювати або стояти на обліку в центрі зайнятості. Якщо їй і призначать субсидію після того, як вона заново подасть заяву і декларацію, то їй зарахують у доходи три прожиткові мінімуми (з липня ц.р. мінімум буде 1841 гривня). 

“Чи очікуєте ви напливу людей, які захочуть зареєструватися на біржі праці?” — поцікавились журналісти видання “Черкаський край” у Григорія Дендемарченка, директора Черкаського обласного центру зайнятості.

— Так, і ми готові їх обслужити. Ми їх приймемо у статусі людей, які шукають роботу. Підшукаємо їм і дамо направлення. До речі, відмова від двох направлень змусить зняти їх з обліку. Тому все це розворушить тіньову, нелегальну зайнятість. І такі люди, яких спонукає питання субсидії, до нас уже звертаються. Але їх кількість, думаю, значно збільшиться до осені.

В той же час уряд вкотре взявся спростувати міфи про субсидії.

Отже, кажуть, що субсидію тепер не дають безробітним?

Насправді, безробітні й надалі можуть отримати від держави допомогу у сплаті комунальних послуг.

Для тих, хто не стоїть на обліку в центрі зайнятості, запропоновано два варіанти:

Чесно декларувати свої доходи, отримані за кордоном чи в тіньовому секторі економіки та сплачувати страхові внески до Пенсійного фонду.

 Або органи соцзахисту автоматом рахуватимуть таким людям працездатного віку у дохід три прожиткові мінімуми – 5286 гривень (1762*3). + необхідно буде сплатити єдиний соціальний внесок за три місяці у розмірі, що не менший ніж мінімальний (819*3=2457 грн).

Якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, в розрахунок сукупного доходу такого домогосподарства включається середньомісячний дохід таких осіб у розмірі:

половини одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, — у разі, коли такі особи протягом цього періоду перебували на строковій військовій службі;

одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, — у разі, коли такі особи протягом цього періоду навчалися за денною формою навчання у закладах середньої освіти, професійно-технічних навчальних закладах, закладах вищої освіти або зареєстровані у службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і в цей період навчалися в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості;

одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, — в окремих випадках за рішенням комісії у разі, коли такі особи перебувають у складних життєвих обставинах;

фактично отриманих такими особами доходів — у разі, коли такі особи протягом цього періоду отримували хоча б один із таких видів доходу, як пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомогу по огляду за особами з інвалідністю I і II групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомогу по безробіттю;

фактично отриманих такими особами доходів — у разі, коли такі доходи протягом цього періоду отримувала особа, яка станом на кінець такого періоду не досягла 18-річного віку.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.