Осучаснення пенсій чекає на близько 250 тисяч черкащан

Новини Черкаської області

Справедливе обчислення пенсій та збільшення їх розмірів для понад 250 тисяч пенсіонерів області (загальна чисельність пенсіонерів області – 410 тисяч) може відбутися в разі ухвалення ВРУ відповідного Закону. Орієнтовно голосування за “пенсійну реформу” має відбутися 3 жовтня. Чи отримають пенсіонери Черкащини таке довгоочікуване підвищення в жовтні? Чи встигне Пенсійний фонд вчасно перерахувати пенсії?

Ми попросили прокоментувати ситуацію начальника головного управління Пенсійного фонду України в області Світлану Зінник.

– Так, ми всі очікували прийняття цього Закону – і пенсіонери, і вся система Пенсійного фонду. Адже проведено кропітку підготовчу роботу для здійснення перерахунку саме з 1 жовтня. Опрацьовано відповідне програмне забезпечення, проведено попередні розрахунки, перевірки. Ми повністю готові до проведення таких перерахунків.

Звичайний процес щомісячного нарахування пенсій займає в області в середньому 3-4 дні, а процес нарахування пенсійних виплат, що передбачає масовий перерахунок, – 5-6. Враховуючи те, що виплатний період починається з кожного четвертого числа місяця, за який нараховано пенсію, навіть за умови прийняття Закону 21 вересня, фахівці пенсійного фонду Черкащини встигли б зробити його та забезпечити виплату перерахованих пенсій за основними відомостями в жовтні. Оскільки Закон не ухвалено процес може затягнутись аж до кінця жовтня.

Тобто якщо Закон буде прийнято після 3 жовтня, пенсіонери можуть і не отримати цього місяця пенсії у нових розмірах? Чи все ж таки Пенсійний фонд вкотре змобілізується і проведе такий перерахунок?

– Голова Уряду поставив перед нами чітке завдання: у разі прийняття Закону третього жовтня провести осучаснення пенсій саме в цьому місяці. І хоч це дуже непросто, ми його обов’язково виконаємо: проведемо перерахунок і нарахуємо доплати пенсій за додатковими відомостями. Ми не маємо права на зволікання, адже йдеться про справедливе обчислення пенсій та збільшення їх розмірів для понад 250 тисяч пенсіонерів області (загальна чисельність пенсіонерів області – 410 тисяч).-підсумувала пані Світлана

Збільшення надходжень до Пенсійного фонду області зумовлено зростанням заробітної плати (насамперед, мінімальної) та легалізацією її виплати.

Загальна сума нарахованої роботодавцями Черкащини заробітної плати та інших видів доходів, на які нараховується єдиний внесок, за січень-липень 2017 року становить 9 млрд 125,3 млн. грн, що на 3 млрд 19,3 млн. грн, або на 49,4 %, більше ніж за аналогічний період минулого року. За липень ц.р. фонд оплати праці становить 1 млрд 319,8 млн. грн, що на 392,0 млн. грн. більше, ніж за липень м.р.

За даними статистики середня заробітна плата в Черкаській області за липень становить 6 447 грн (в Україні – 7 339 грн), що на 1 392 грн (в Україні – на 1 331 грн) більше ніж у січні поточного року.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.