Опозиційні до Бондаренка депутати озвучили зауваження до проекту бюджету Черкас

Новини Черкаси

При обговорення проекту бюджету на 2019 рік на бюджетній комісії, що відбувалася 16 січня представники чотирьох політичних сил – Партії вільних демократів, Громадянська позиція, Радикальна партія, Блок Петра Порошенка – виявили досить цікаві речі.

Так голова фракції Партії вальних демократів Олександр Згіблов поінформував про деякі “хотелки” міської влади:

Перше. Це фінансова підтримка комунальних підприємств. У Черкасах діє більше 10-ки комунальних підприємств. Усі вони надають певні послуги. Половина є самодостатніми і самостійно заробляють кошти, але є такі, які надають послугу, заробляють певну суму коштів, а потім ще й просять дотацію з міського бюджету. І ці дотації вираховуються десятками мільйонів гривень.

Як приклад, КП “Черкасиелектротранс”. У проекті бюджету пропонується дотувати це підприємство з двох департаментів. Департамент соціальної політики – 48 млн. грн. Тут питань нема. Це компенсація проїзду пільгових категорій населення. Департамент ЖКГ – 23 млн. Це компенсація за різницю між економічно обґрунтованим тарифом і тим, що є зараз. Економічно обґрунтований приблизно – 4 грн, а їздять – по 3 грн. От цю різницю в 1 грн має компенсувати всі 300 тисяч жителів Черкас. Навіть ті, хто ніколи не користувався тролейбусом. У Черкасах є райони, де ніколи не ходили тролейбуси: Пастерівська-Залізняка, Митниця, Дахнівка та інші.

Ми пропонуємо зняти ці 23 млн і скерувати їх на підвищення заробітних плат молодшому медичному персоналу в лікарнях.

Друге. Дотація в 2,1 млн. грн на КП “Кінотеатр Україна”. Дотація, бо там директор від “Батьківщини”? Бо там в штаті 15 осіб, двоє з яких мають відношення до партії “Батьківщина”? Я не розумію, як 300 тис. місто має утримувати підприємство, яке не здатне навіть зароблять на своє утримання кошти. Давайте просто порахуємо. Вартість 1 квитка на кіно – 50 грн. Виходить – 42 тис. квитків на рік. Це по 114 квитків в день. Якщо мені скажуть, що “Кінотеатр Україна” несе соціальну функцію, то давайте просто оголосимо тендер і закупимо на цю суму квитки і роздамо малозабезпеченим. Або реально здамо будівлю в оренду без права перепрофілювання. І бюджет не витрачатиме, а навпаки ще й зароблятиме!

Такого нераціонального витрачання бюджетних коштів ми виявили на понад 50 млн. грн.

А його колега по депутатському корпусу коментуючи зазначений проект рішення представник БПП “Солідарність” Олександр Радуцький зазначив наступні зауваження до головного фінансового  документу Черкас:

Як з’ясувалося, потреба в додатковій оплаті праці медичним працівникам черкаської галузі охорони здоров’я складає 61 млн. грн. Ми, як нормальні адекватні депутати, почали шукати додаткові кошти, щоб зуміти в 2019 році виплатити медикам додатково по 1200 грн в місяць до їхніх куцих зарплат.

Наші пропозиції. До тих, що вже написав Олександр Згіблов.

Зняти з дотації КП “Черкаситеплокомуненерго” 16, 1 млн. грн.

Що це за кошти? Це кошти міського бюджету на покриття утримання ІТП в 103 будинках. Ці кошти мали б сплачуватися комунальним підприємством. Як це, до речі, було протягом останніх 6 років. Тобто попередній керівник комунального підприємства Микола Кушнір знаходив можливості виплачувати кошти з підприємства, а нинішній керівник – Павло Карась – такої можливості не знайшов. Тому вирішив попросити грошей у громади Черкас. Виходить, що все місто (навіть та частина, яку обслуговує Черкаська ТЕЦ, і жителі приватних будинків) мають у вигляді своїх податків заплатити за “невміння і незнання” нинішнього директора “Теплокомуненерго”? А може, нам не потрібен такий керівник, який не може управляти?

Ці кошти спрямувати на збільшення заробітної плати 4 тисячам медиків м. Черкас. У місяць виходитиме додатково по 1000-1200 грн.

Аналіз бюджету від Бондаренка продовжується. Далі буде…

Розповісти друзям
  • 36
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.