Олена Радченко: Проблема пільгових перевезень – у механізмі відшкодування

Канів Новини Черкаської області

Жителі Канева все частіше нарікають на ситуацію, яка склалась з пільговими перевезеннями окремих категорій громадян. Деякі пільговики, які згідно законодавства мають право на часткову чи повну компенсацію проїзду, змушені сплачувати за квиток його повну вартість. З цього приводу до приймальні народного депутата Владислава Голуба звернувся житель міста Канів Григорій Чечель.

У викладеній ним ситуації, дії перевізника, який надає транспортні послуги, є неправомірними і суперечать чинному законодавству. Реагуючи на звернення, громадська приймальня проаналізувала, чи може перевізник самостійно визначати перелік та кількість пільгових категорій, рейсів і пасажирських місць, та який орган має право вирішувати транспортні питання на місцевому рівні.

Олена Радченко, помічник народного депутата України Владислава Голуба
Олена Радченко, помічник-консультант народного депутата України

Щоб з’ясувати ситуацію, ми надіслали депутатські звернення у ряд інстанцій: до міського голови Канева, виконавчого комітету Канівської міської ради, до Державної служби України з безпеки на транспорті, Міністерства соціальної політики України та безпосередньо до єдиного підприємства, яке забезпечує перевезення у міських та приміських маршрутах міста Канів, – ТОВ «М+М».

Так, у листі-відповіді Укртрансбезпеки  від 16.08.2017 № 6694/03/15-17 йдеться, що статтею 37 ЗУ «Про автомобільний транспорт» визначено, що пільгові перевезення пасажирів, які відповідно до законодавства користуються такими правами, забезпечують автомобільні перевізники, які здійснюють перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування. Автомобільному перевізнику забороняється відмовлятися від пільгового перевезення, крім випадків, передбачених законом. До того ж, кількісне обмеження у проїзді  пільговій категорії громадян на приміському автобусному маршруті загального користування не передбачено жодним нормативно-правовим актом.

Перевізник ТОВ «М+М» зазначає, що договори на компенсаційні виплати від  пільгового перевезення  пасажирів були укладені тільки на міських та приміських маршрутах загального користування.  «На міжміських маршрутах загального користування зовсім інша ситуація, всупереч чинного законодавства України, а саме ст. 37 ЗУ «Про автомобільний транспорт». Замовником перевезень на вищевказаних маршрутах не було укладено з нашим підприємством Договори на компенсаційні виплати від пільгового перевезення пасажирів. Тому задля уникнення соціальної напруги серед населення керівництво ТОВ «М+М» визначило перелік пільгових категорій громадян, котрих підприємство перевозить за власний рахунок»,- зазначено у листі-відповіді.

Врегулювати таки питання згідно відповіді Мінсоцполітики від 19.04.2018 року № 504-04  мають органи місцевого самоврядування.

Так, Мінсоцполітики повідомляє, що згідно ст. 91 Бюджетного кодексу компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян віднесено до видатків, що можуть фінансуватись за рахунок місцевих бюджетів. Місцеві органи виконавчої влади можуть оперативно впливати на зміну ситуації на місцях щодо реалізації пільгових перевезень та самостійно визначати їхні обсяги і відповідно до статті 91 Бюджетного кодексу України, передбачати видатки, забезпечуючи при цьому контроль за ефективним використанням коштів на зазначену мету.

Відповідно до ЗУ «Про автомобільний транспорт», забезпечення організації пасажирських перевезень на міських автобусних маршрутах загального користування покладається на виконавчий орган міської ради, на приміських, що не виходять за межі області – на облдержадміністрації.

Зазначені органи здійснюють контроль за виконанням транспортного законодавства на відповідній території. Таке роз’яснення на депутатське звернення Владислава Голуба надано Мінсоцполітики.

Таким чином, питання забезпечення пільгового перевезення окремих категорій громадян за рахунок коштів місцевого бюджету має розглядатися відповідними органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

У свою чергу,  Владислав Голуб залишається відкритим для подальшого спілкування з людьми та задіє всі дозволені статусом народного депутата України наявні механізми вирішення даної проблеми.

Розповісти друзям
  • 8
    Поширили:

1 коментар до “Олена Радченко: Проблема пільгових перевезень – у механізмі відшкодування

  1. 0

    0

    Ну і що ви хотіли сказати? Так возити на шару чи ні. Опреділіться умніки-хабарники…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.