Олександр Лісовий: «Тільки спільна праця дає максимальний результат»

Новини Черкаської області

Наповнення бюджету Золотоніського району та оплата праці трудівників – ці питання були у центрі уваги нещодавнього засідання колегії районної державної адміністрації під керівництвом голови РДА Олександра Лісового.

Начальник фінансового управління Олена Носенко повідомила, що за 2016 рік до бюджету району надійшло 428455,4 тисячі гривень, що на 39,9% більше ніж за 2015 рік.

Із державного бюджету надійшло 236230,5 тис. грн, з них 1015,9 тисячі базової дотації. Тобто районний бюджет-2016 загалом виконано майже на 130 відсотків. Олена Носенко зазначила, що це високий результат, проте ще є резерви для кращого наповнення бюджету.
Голова райдержадміністрації Олександр Лісовий звернувся до сільських голів з проханням контролювати сплату підприємцями податків, особливо акцизу. Він наголосив, що найвищих результатів можна досягти, працюючи спільно. Очільник району акцентував увагу, що завдяки співпраці з депутатами усіх рівнів із державного та обласного бюджетів надходять кошти на розвиток району.
Завдяки, наприклад, співпраці районної ради і РДА з народним депутатом Владиславом Голубом з Державного фонду розвитку була профінансована програма енергозбереження, зокрема заміна вікон у навчальних закладах, придбання медичного обладнання для районної лікарні тощо.
Що стосується районного бюджету, важливим ресурсом для його наповнення залишається податок з доходів фізичних осіб. Надходження особливо збільшуються, коли зростає плата за оренду паїв.
Про рівень оплати праці, стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати розповіла начальник управління праці та соціального захисту населення Валентина Скиба.
Вона повідомила, що у районі спостерігається тенденція до постійного збільшення середньомісячної заробітної плати. Так, за даними статистичних звітів, її розмір за 2014 рік склав 3012 грн, за 2015 рік – 3572
грн, за даними 2016 року – 4397 грн.
У сільськогосподарських підприємствах найвищу зарплату у 2016 році отримували працівники ТОВ «СП «Нібулон», СТОВ «Нива», ТДВ «Русь», СТОВ «Агрофірма «Маяк», ТОВ «Гранекс – Черкаси». Найбільший відсоток збільшення середньомісячної заробітної плати у 2016 році мають «СП «Нібулон», ПП «Золотоніська птахофабрика», СТОВ «Красногірське», ДП «Агрофірма «Іскра», ТОВ «Гладківщинське ХПП».
Заробітна плата зросла на промислових підприємствах – на 1571,66 грн. або на 47,3 % і становить 4893 грн; у працівників охорони здоров’я – на 360,35 грн. або на 15,4% (2696,95 грн.); у закладах освіти на 409 грн або на 13,3 % і нині становить 3490,83 грн. Заробітна плата у сільських радах збільшилась на 405,47 грн або на 15 % і склала 3115,21 грн.
Валентина Скиба також додала, що в районі запроваджено жорсткий контроль за виплатою заробітної плати на підприємствах, в організаціях, установах, аби вона була не нижчою від мінімальної.
Голова РДА Олександр Лісовий також нагадав, що райдержадміністрація вживає всіх заходів, щоб вивести зарплати із тіні та повністю легалізувати ринок праці. Для цього спеціальною комісією уже здійснено ряд перевірок і заплановано наступні.

Джерело: “Черкаський кур’єр” від 8 берещня 2017 р.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.