Олександр Лісовий: “Найвищих результатів можна досягнути, працюючи спільно”

Новини Черкаси

Відбулося засідання колегії районної державної адміністрації під керівництвом голови РДА Олександра Лісового. До порядку денного внесли питання, які стосуються районного бюджету, оплати праці, економічного і соціального розвитку Золотоніщини, соціальної сфери та іншого. На засіданні були керівники структурних підрозділів, управлінь, відділів,секторів апарату райдержадміністрації, фіскальної служби, правоохоронних органів, голови сіл та інші.

Про освоєння бюджету у 2016 році та плани на 2017 рік доповіла начальник фінансового управління Олена Носенко повідомивши, що за 2016 рік до бюджету району надійшло 428455,4 тисячі гривень, що на 39,9%, більше, ніж за 2015 рік. Із державного бюджету надійшло 236230,5 тис. грн, з них 1015,9 тисячі базової дотації. Тобто районний бюджет-2016 загалом виконано майже на 130 відсотків. Керівниця управління зазначила, що це високий результат, проте ще є можливості для кращого наповнення бюджету. Погодився з цим і голова райдержадміністрації Олександр Лісовий. Зокрема, він попросив сільських голів контролювати сплату підприємцями податків, особливо акцизу. Також додав, що завдяки співпраці з депутатами із державного та обласного бюджетів надходять кошти до районного. Їх використали на заміну вікон у навчальних закладах, придбання медичного обладнання для районної лікарні тощо. Важливим ресурсом для наповнення бюджету є податок з доходів фізичних осіб. Сума особливо збільшується, коли зростає плата за оренду паїв. Тож голова РДА вкотре наголосив: «Найвищих результатів можна досягнути, працюючи спільно» і додав, що є ще багато сфер, удосконалення роботи в яких дозволить суттєво покращити якість життя на Золотоніщині. Йдеться про освіту, медицину, спорт, дорожню інфраструктуру та інше. Приклад минулого року показав, що злагоджена співпраця допомагає здійснити багато добрих справ, а результати бачить кожен.

«Золотонісці мають отримувати заробітну плату, встановлену чинним законодавством». Це підтвердив кожен, хто брав участь в обговоренні наступного питання порядку денного. Про рівень оплати праці, стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати розповіланачальник управління праці та соціального захисту населення Валентина Скиба. Вона повідомила, що у районі спостерігається тенденція до постійного збільшення середньомісячної заробітної плати. Так, за даними статистичних звітів, її розмір за 2014 рік склав 3012 грн, за 2015 рік – 3572 грн, за оперативними даними 2016 року – 4397 грн. В сільськогосподарських підприємствах найвищу зарплату у 2016 році отримували працівники ТОВ «СП «Нібулон»,

СТОВ «Нива», ТДВ «Русь», СТОВ «Агрофірма «Маяк», ТОВ «Гранекс –Черкаси». Найбільший відсоток збільшення середньомісячної заробітної плати у 2016 році мають «СП «Нібулон», ПП «Золотоніська птахофабрика», СТОВ «Красногірське», ДП «Агрофірма «Іскра», ТОВ «Гладківщинське ХПП».

Заробітна плата зросла: на промислових підприємствах – на 1571,66 грн, або на 47,3 % і становить 4893 грн; для працівників охорони здоров’я – на 360,35 грн. або на 15,4 % (2696,95 грню); у закладах освіти на 409 грн або на 13,3 % і нині становить 3490,83 грн. Заробітна плата у сільських радах збільшилась на 405,47 грн або на 15 % і склала 3115,21 грн.

Валентина Скиба також додала, що в районі запроваджено жорсткий контроль за виплатою заробітної плати на підприємствах, в організаціях, установах, аби вона була не нижчою від мінімальної. Голова РДА Олександр Лісовий також нагадав, що райдержадміністрація вживає всіх заходів, щоб вивести зарплати із тіні та повністю легалізувати ринок праці. Для цього спеціальною комісією уже здійснено ряд перевірок і заплановано наступні.

«Золотоніщина розвивається в економічній та соціальній сферах». В цьому переконала начальник відділу економічного розвитку і торгівлі районної державної адміністрації Анна Латиш. Вона розповіла про кількість продукції, реалізованої підприємствами та в сільському господарстві, торгівлі. Окремо зупинилася на питаннях транспортного сполучення, залученні іноземних інвестицій тощо.

Про стан соціальної роботи з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, доповідала директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ірина Дмитренко. Спеціалісти Золотоніського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді працюють із сім’ями, які опинилися в кризових ситуаціях. В разі необхідності та готовності членів родини долати життєві перешкоди організовують соціальний супровід. На сьогодні на обліку перебуває 4 родини, в яких виховують 9 дітей. Решта родин перебуває під соціальним патронажем. На сьогодні таких сімей 117, в них 282 дітей. Про кадрове забезпечення та роботу з персоналом коротко сказала начальник відділу з питань управління персоналом районної державної адміністрації Олена Тупота.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.