Низку святкових благодійних заходів проведуть у столиці для черкаських «дітей Чорнобиля»

Цьогоріч 14 жовтня у столиці відбудеться благодійний захід з нагоди прийняття в Україні Конвенції ООН про права дитини при підтримці Міжнародних благодійних фондів. Відвідати в рамках заходу «Національний цирк України» та музей «Чорнобиль» поїдуть і черкаські діти, які є членами Черкаської міської організації  «Діти Чорнобиля». У святковому заході «Сонце дітям Чорнобиля» візьме участь майже 50 дітей-черкащан.  Про організацію поїздки розповіла голова Черкаської обласної організації інвалідів «Діти Чорнобиля» Ольга Янчук.

«Я як член правління Міжнародного фонду допомоги дітям Чорнобиля домовилась, що ми проведемо такий захід. У ньому візьме участь орієнтовно 45 осіб нашої міської організації «Діти Чорнобиля». Я сама відселена, у мене на момент аварії було троє маленьких дітей, тож розумію, наскільки дітям необхідна підтримка і допомога»,- розповіла пані Ольга. Транспортні витрати за перевезення дітей забезпечили завдяки підтримці народного депутата від 197 виборчого округу Владислава Голуба. Ольга Янчук розповідає, що раніше поїздки відбувались частіше, а нині на це не вистачає коштів, забирає чимало грошей і оплата комунальних послуг. «Раніше ми мали більшу бюджетну й фінансову підтримку. Цьогоріч на область нам дали 700 тисяч грн., з них 27 тисяч грн.  – на комунальні й телекомунікаційні послуги. Було таке, що наприкінці минулого року не вистачало коштів на електроенергію і опалення. На сьогоднішній день у нас залишилось 924 грн.  на харчування і орієнтовно 1050 грн. на подарункові набори, бо дітки є переможці конкурсів малюнків, є активісти чорнобильського руху, але те, що у нас залишилось на комунальні послуги, ми не маємо права брати»,- зауважує Ольга Янчук. Тож за допомогою звернулись до громадської приймальні Владислава Голуба, на що отримали підтримку. «Ми розуміємо, що це хоч і невелика допомога, але для дітей важливі нові враження і зустрічі»,- розповіла керівник громадської приймальні Владислава Голуба Інна Ключка.

Піклуються в обласній організації не лише про дозвілля а й про лікування дітей. «За останній рік ми прооперували двох онкохворих дітей. Зараз готую ще одну дитину на реабілітацію в Італію. Загалом на обліку по Черкаській області у нас перебуває більше 19 тисяч дітей. Найбільше тих, які проживали на забрудненій території. Зараз четверту зону зняли, зняли Звенигородський район, але чорнобильське посвідчення залишилось, і ми не маємо права їх знімати з обліку»,- запевняє очільниця.

Така організація єдина, яка залишилась в області, каже Ольга Янчук, тож надають підтримку і районам. Центри реабілітації дітей-інвалідів Чорнобилю є і в Катеринополі, Каневі, Тальному, їм також необхідна допомога і розуміння як держави, так і простих людей. «Скажете Владиславу велике велике дякую»,- передає подяку у громадській приймальні пані Ольга. Після поїздки, запевняють, обіцяють поділитися враженнями і гарними фото.

1 коментар

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.