загрузка...

Новий тариф на перевезення в автобусах Черкас введуть в квітні 2015. Розмір поки обговорюватимуть

Новини Черкаси
Виконком Черкаської міськради ухвалив сьогодні рішення про розгляд проекту регуляторного акту, який передбачає перегляд вартості проїзду в міських маршрутках. Триватиме процедура регуляторного акту щонайменше впродовж місяця. Вона серед іншого передбачає й обговорення перевезень із громадськістю міста. І тільки після того, як приймуть регуляторний акт йтиме мова про підвищення ціни на проїзд у маршрутках.
item_16868_f_2102331

За цим регуляторним актом визначатиметься доцільність встановлення тарифу для приватних перевізників на перевезення одного пасажира в розмірі 4 гривні.

14030924592257
Після затвердження цього рішення буде опубліковано оголошення і розпочнеться процедура регуляторного акту.
Паралельно з процедурою коригування тарифу протягом місяця мають відбутися громадські слухання, після чого буде ухвалено остаточне рішення про доцільність чи недоцільність підняття вартості проїзду.

original-1366813435

– Ми розуміємо, що нам треба переглядати тарифи на перевезення. Для того, щоб їх розглядати є процедура проходження регуляторного акту, яка потребує певного часу. Тому її треба розпочати, – сказав під час обговорення міський голова Черкас Сергій Одарич. – Перевізники неодноразово звертали нашу увагу на те, що при зростанні вартості палива на десять відсотків ми зобов’язані переглянути тариф. Тому нічого проблематичного в тому, щоб розпочати аналіз і громадське обговорення, – немає. Те, що ми розпочнемо цю процедуру ще не означає, що ми, умовно кажучи, підвищимо тариф до тих же 4 грн. Після економічного обґрунтування ми можемо вийти і на 6 грн., і на 2,50.
Як підсумок, у результаті обговорення за розгляд проекту свої голоси віддали 9 членів виконкому. Не голосував за таке рішення член виконкому від обласної благодійної фундації «Паритет» Сергій Гончар.
На його думку, встановлення вартості квитка на міські перевезення навіть у розмірі 3 гривень свого часу була завищеною. Мовляв, власники маршруток у своїх розрахунках, які подають до мерії, повною мірою не показують реальної картинки, зокрема, щодо кількості пасажирів.
– Свого часу в нашому місті представники громадськості робили аналіз стану пасажирських перевезень. Я мав змогу ознайомитися з документами щодо цього дослідження. Перевізники в своїх розрахунках подають дані про 160 тисяч перевезень у день, а за результатами того дослідження ця цифра сягає 645 тисяч перевезень, – сказав він.

Окрім цього, член виконкому – заступник міського голови Станіслав Овчаренко запропонував переглянути і тариф на перевезення в тролейбусах.

Зокрема Станіслав Овчаренко запропонував переглянути тариф на проїзд і в тролейбусах. Зокрема, було запропоновано підвищити ціну на 25 копійок – із 1,25 грн. до 1,50 грн.

Ще півроку тому керівництво КП “Черкасиелектротранс” подавало пропозицію щодо збільшення тарифу на проїзд у тролейбусах з 1,25 грн. до 1,50 грн. Тоді департаменту житлово-комунального комплексу було доручено здійснити всі заходи щодо проекту регуляторного акту про встановлення тарифу, однак чиновники не встигли завершити процедуру у встановлені законом терміни.
– Чомусь врахована лише частина перевізників, а частина – зависає. Нам потрібно окремо повертатися до тролейбусного парку, готувати проект рішення, – зазначив Станіслав Овчаренко.
Тариф на проїзд у тролейбусах виконком має переглянути вже на наступному засіданні.

10550859_268892763317886_1496996082450337814_n

Нагадаємо, учора деякі приватні перевізники Черкас оголосили страйк, вимагаючи негайного підняття вартості проїзду до 4 гривень. На маршрут не вийшли автобуси №20, 25 та 31.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.