Новорічна ялинка: жива чи штучна?

Новини Черкаси Новини Черкаської області

Скоро яскравими гірляндами спалахнуть вітрини магазинів, повітря наповниться ароматом мандаринів, і в кожному місті, в кожній оселі засяють святкові ялинки. Ось тут і виникає питання: яку ж красуню вибрати – штучну чи живу? На цю тему розгорнулась велика дискусія у соціальній мережі, яку ініціювала відомий на Черкащині еколог Людмила Ткаченко.

Людмила ТКАЧЕНКО: Невже Черкаси не можуть придбати велику штучну ялинку – одну на багато років?
– Особисто мене дуже пригнічує той факт, що люди в Черкасах, працюючи на високих посадах, мають абсолютно хвору екологічну свідомість. Причому, керівники змінюються, але хвороба, мабуть, заразна.
Кожний рік задаюся питанням: маючи багатомільйонний міський бюджет, невже не можна придбати штучну ялинку – одну на багато років, зберігши при цьому життя тисячам дерев? Чи ви (керівники міста, – ред.) вважаєте, що від цього свято стане гіршим? Скільки дерев з вашої мовчазної згоди знищено цього року? Ви такі сучасні, навчилися звітувати у fb, а так і не зрозуміли просту істину: знищуючи безжально природу – ми бездумно знищуємо перспективи своїх дітей на життя в екологічно-здоровому довкіллі та вбиваємо шанси на євроінтеграцію.
Владислав Голуб, Ви як депутат ВРУ часто представляєте Україну на різних європейських самітах, чи часто Вам доводилося бачити в європейських столицях живі ялинки на центральних площах, які були зрізані спеціально до свята задля трьох недільної втіхи?
Народний депутат Владислав Голуб відповів екологу і навіть «запостив» у Фейсбуці фото 10-ти метрової штучної ялинки на площі у Вашингтоні.

Владислав ГОЛУБ: У Вашингтоні ялинка штучна, невисока, проте це не применшує значимість країни – Насправді щодо святкових ялинок немає однозначної відповіді. Є країни (таких більшість), де практикують
штучні ялинки, є й такі, де встановлюють живі. Але зазначу, що, як правило, живі ялинки розміщують у великих контейнерах із землею, щоб після свят висадити їх в лісосмузі чи ялинковій алеї.
Чого точно не бачив, так це конструкції з чисельними живими ялинками. Вважаю, що це, по-перше, неправильно; по-друге, хіба може посилювати відчуття святковості те, що нищить нашу природу.
І ще, чого я не сприймаю взагалі, так це – «совковості» у вигляді змагання на найвищу ялинку. Гонитва за навіженною гіпертрофією не є ознакою естетичності, святковості.
Нещодавно повернувся із Вашингтону. Ялинка там штучна, висотою максимум 8-10 метрів, і при цьому хтось стане сперечатися, що це принижує країну?! Навколо стоять живі річні ялинки в горщиках із землею від кожного штату, які після свят будуть відправлені на свої постійні місця зростання.
Наприкінці дискусії еколог і нардеп дійшли висновку, що потрібно не вибірково, а системно змінювати екополітику держави, інакше ризикуємо жити в «державі пеньків».

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.