Нічийні пацієнти – хто оплачуватиме послуги діалізу для нирочників Черкас

Медицина Черкаси Новини Черкаси

Чотири мільйони гривень досі не отримала клініка “Фрезеніус” за гемодіаліз черкащан із хворими нирками. Про це сказав на колегії ОДА директор ТОВ “Фрезеніус Медікал Кер Україна” Володимир Подворний. Це – борг ще за минулий рік. Представник компанії певен: із року в рік оплату їхніх послуг саботують деякі місцеві чиновники.

628x361

– Попри те, що ми – соціально відповідальна компанія, муситимемо ухвалити низку рішень, якщо протягом найближчого часу ситуація не буде виправлена. Зокрема, якщо фінансування не буде, ми будемо вимушені припинити надавання своїх послуг, – сказав Подворний.

Він також обурився, що “регулярним боржником” клініки є місто Черкаси. – Місто Черкаси створює штучно проблему ще на початку року. І так щороку. Припустимо, з якоїсь причини місто не хоче проводити закупівлю шляхом перемовин, тому що в місті немає спеціального центру. Але ж це можна робити шляхом підписання договору. У 2016 році – знову проблема із розрахунком. Не знаю, коли ми підпишемо договір. От нинішні чотири місяці оплати наших послуг уже під питанням. Ми виграли суд у цьому році в міста, що ми справді проводимо ці процедури.

Тим не менше, місто подало апеляцію. Якщо проблема не буде вирішена, ми звернемось до Генеральної прокуратури, тому що тут не лише наші права порушуються, а й пацієнтів.

Голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко попросив представника міської влади пояснити такі дії. До мікрофону вийшла директор департаменту фінансової політики Наталія Джуган. За її словами, у 2015 році з “Фрезеніусом” не було укладено угоду через відсутність асигнувань із обласного бюджету.

– Місто на це свої кошти не витрачає, тому що це порушення Бюджетного кодексу. У 2013 році ми були з цим питанням у Міністерстві фінансів, де нам чітко сказали: місто не може опікуватися цією метою, тому що це має бути фінансування із держбюджету. Сьогодні ми вже маємо зміни до бюджету. 11 млн з бюджету залишків, що утворилися в медичній субвенції, з обласного бюджету ми отримали і спрямували. Тепер буде в керівника місцевого органу охорони здоров’я право укласти угоду, він це зробить найближчим часом, і ми зможемо в межах тих асигнувань, які область надала, розрахуватися з “Фрезеніусом”, – запевнила Наталія Джуган.

Вона також наголосила, що спеціалізована медицина – це рівень обласного бюджету, який отримує на це субвенцію з державного. Тому місто на це не повинно давати кошти.

– В ідеалі має цілком фінансуватися послуга з держбюджету, але ми живемо в реальних умовах. І сьогодні клініка надає послугу, люди її отримують сьогодні, жити треба сьогодні… Райони ухвалили на своєму рівні спеціалізовані програми, аби мати змогу співфінансувати лікування своїх пацієнтів у “Фрезеніусі”, додавати суму, якої бракує. І це при своїх мізерних бюджетах розвитку, – обурився губернатор.

– Цього року з держбюджету на лікування нирників спрямовують безпрецедентні досі 74 млн грн. Я не раз зустрічався з міністром охорони здоров’я, щоб він нас почув і щоб отримати бодай таку суму. Під час останньої розмови він пообіцяв, що з наступного року фінансування уже буде на 100 %. Заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА Олег Найдан також наголосив, що обласний бюджет цьогоріч зможе профінансувати гемодіаліз на 74 %.

– Думаю, місто Черкаси із бюджетом розвитку в майже 400 млн грн (бюджет розвитку області становить близько 20 млн грн, – ред.) може знайти 4 млн на лікування своїх хворих у “Фрезеніусі”, – зазначив Найдан. Щоправда, Наталію Джуган такий аргумент не переконав.

– Місто Черкаси справді має бюджет розвитку в сумі 360 млн грн. Але ви знаєте, який стан доріг і міської інфраструктури… Тому перебирати на себе повноваження, покладені на інший рівень, не варто, – апелювала Джуган.

– Ми всі бачимо, який стан доріг не тільки в місті, а й в області. Але отак прирівнювати ями на дорогах до здоров’я і життя людей… – обурився перший заступник голови Черкаської ОДА Віталій Коваль.

– Завдяки політиці децентралізації нині місцеві бюджети мають більший ресурс, ніж ми. І це теж треба враховувати. Урешті керівництво області звернулося до всіх очільників районів і міст, аби ті відповідальніше ставилися до лікування хворих на ниркову недостатність. Нагадаємо, ще торік у Черкаській ОДА знайшли, як скоротити в часі процедуру закупівлі гемодіалізу. Покрокову інструкцію отримали всі райони.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.