Незабаром ціни на хліб неприємно здивують черкащан

Новини Черкаси

Черкащани через кілька місяців купуватимуть хліб на декілька гривень дорожче. Так, у найближчі місяці на полицях магазинів Черкащини  подорожчає на 15-18%.

У Всеукраїнській асоціації пекарів аргументують це подорожчанням енергоносіїв і борошна. Відповідно до їхніх розрахунків, в середньому хліб “Український” подорожчає на 1,5 грн. Дорожчі сорти – на 2-3 грн.

“Насправді немає передумов для такого суттєвого подорожчання хліба. Це чистої води змова. Адже борошно піднялося в ціні на 3-4 відсотки. Останні кілька років ринок продажу хліба укрупнювався. Зараз його контролюють серйозні підприємства. Думаю, вони просто вирішили додатково заробити й домовилися між собою про підвищення вартості хліба”, – каже експерт аграрних ринків Микола Солодар.

За його словами, підприємствами, що збираються підвищити ціни, має зайнятися Антимонопольний комітет.

“Справа в тому, що більшість із цих заводів і комбінатів не дуже торкається підвищення вартості борошна. Адже держава продає їм частину сировини для соціальних сортів хліба. Це той, який коштує в магазинах до 5 гривень. Я впевнений, що вони беруть пільгового борошна на одну кількість цього хліба, а печуть значно менше. Використовують його на комерційні сорти, аби мати більші прибутки”, – пояснює він.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.