Непрофесійна влада і корупція – загроза суверенітету, – Владислав Голуб

Новини Черкаси Новини Черкаської області

На пленарному засіданні Верховної Ради минулої п’ятниці народний депутат Владислав Голуб піддав гострій критиці кадрову політику в державі на прикладі Черкаської області.

Владислав Голуб наголосив, що інтелектуальна спроможність, якість кваліфікації або управлінська ефективність не є, на жаль, головним чинником при призначенні на посаду. Зв’язки, засновані на заступництві, підтримка тієї чи іншої економічної і адміністративної структури й досі являються найважливішою умовою успішної кар’єри.
В результаті, переконаний нардеп, замість влади, заснованої на досягненнях, взамін правління найбільш талановитих і обдарованих, ми маємо неефективну, важку, неповоротку і безпринципну бюрократію, яка тільки створює ілюзію реальності управління. А насправді реальне управління здійснює паралельна влада угруповань з інтересами вельми далекими від державних. Замість зростання економіки маємо посилення корупції і зубожіння людей.
– Черкаську область уже два з половиною роки очолює одна й та сама особа, – говорить Владислав Голуб.
– Але що сталося за ці два з половиною роки з цією чудовою областю, яка завжди мала стабільний розвиток порівняно з іншими регіонами України? Зараз вона займає останні щаблі в соціально-економічному розвитку, зовнішньоекономічній, інвестиційній діяльності? При цьому ніхто не робить ніяких висновків, байдуже спостерігаючи за економічним спадом в області. Ніхто не акцентує увагу на професійних якостях очільника, бо головний чинник перебування на посаді не результативність роботи, а рівень «прикриття» у високому кабінеті Адміністрації Президента.
За словами Голуба, людина, за часів правління якої стався спад, область скотилася на останні місця у рейтингах, продовжує очолювати Черкаську обласну державну адміністрацію. Попри навіть той факт, що це єдиний очільник обласної державної адміністрації, який працює, маючи догану Президента України.
– Я переконаний, порочне колокасти недоторканих буде найближж чим часом розімкнуте і кожний понесе відповідальність за корупційні діяння, незважаючи на статус. Адже непрофесійна влада і корупція – загроза суверенітету країни, – зазначив народний депутат.
ДОВІДКА: За даними моніторингу соціально-економічного розвитку регіонів науково-дослідного Центру індустріальних проблем розвитку НАН України, Черкаська область посідає 21 місце за загальнорейтинговими показниками. «Загальна рейтингова оцінка»: за 12 місяців 2015 – 18 місце, за 8 місяців 2016 року – 21 місце; «Економічний розвиток»: за 12 місяців 2015 – 12 місце, за 8 місяців 2016 – 14 місце; «Зовнішньоекономічна діяльність»: за 8 місяців 2016 року – 21 місце. У січні-липні 2016 р. експорт товарів становив 19545,4 млн.дол. США, імпорт – 20492,8 млн.дол. Порівняно із січнем-липнем 2015 р. експорт скоротився на 10,5% (на 2291,6 млн.дол.), імпорт – на 4,0% (на 858,8 млн.дол.). Загальний рейтинг за сферою «Інвестиційна діяльність»: за 2015 рік – 23-місце, 2016 – 24 місце. Упродовж липня 2016 року загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати в економіці області збільшилась на 5,6%, або на 1,3 млн. грн і на 1 серпня 2016 р. становила 24,4 млн. грн.
Призначених субсидій на оплату житлово-комунальних послуг за січень-липень 2016 р. стало більше у 5,3 разів порівняно із відповідним періодом 2015 року.

Джерело: “Черкаський кур’єр” від 23 листопада 2016

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.