Народний депутат України Владислав Голуб розповів, чому підтримав зміни до Конституції

Новини Черкаси Новини Черкаської області

31 серпня 2015 року 265 народних обранців проголосували за внесення змін до Конституції щодо децентралізації влади в Україні. У Раді Європи конституційні новації привітали.

Владислав голуб

Народний депутат України Владислав Голуб наголошує: реформа з децентралізації влади передбачає, що Україна залишається унітарною державою. Проект змін до Конституції України тільки припускає можливість специфічного порядку здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який визначається окремим законом. Крім того, Закон про особливий порядок місцевого самоврядування запрацює тільки після складання сепаратистами зброї та ліквідації незаконних військових формувань і повного відновлення контролю над українським кордоном. Особливості місцевого самоврядування в Доннбасі, згідно вже ухваленого закону, будуть тривати тільки три роки.

За словами Владислава Голуба, його дивує, коли «урапатріоти» нарікають на пункт про перехідні положення.

–  Цей пункт передбачає особливості місцевого самоврядування, а не особливий статус – хочу підкреслити, в деяких регіонах, – пояснює народний обранець. –  Закон вже діє, бо він ухвалений минулим скликанням парламенту. Й жоден депутат,який так категорично виступає проти цього положення, не зібрав жодного підпису за відміну цього закону, не звернувся до Конституційного Суду, немає постанови про скасування цього законопроекту. Тому все це популізм перед виборами.

– Люди, які кричать зараз про певну централізацію влади, мабуть, в очі не бачили й не читали той проект змін до Конституції, який був проголосований, – говорить народний депутат Владислав Голуб. – Там запроваджується дієвий механізм децентралізації, коли всі повноваження дійсно будуть передані на місця. Передбачена повсюдність місцевого самоврядування. Це означає,що в межах своєї території громада буде регулювати усі правовідносини.

– Це дійсно європейська модель децентралізації. Бо краще ніхто не знає й не вирішить проблеми громад, ніж вони самі. І тепер громади матимуть не просто владні повноваження для цього, а й фінансову незалежність, підкреслив Владислав Голуб.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.