Народний депутат Голуб провів зустрічі з жителями округу

Новини Черкаси Новини Черкаської області

Останні два тижні лютого народний депутат від Блоку Петра Порошенка Владислав Голуб працював на Черкащині. Він провів особистий прийом громадян, відвідав Канівський, Золотоніський та Черкаський райони. Під час поїздок команда народного обранця зібрала близько сотні звернень у 25 селах краю. Районній лікарні в Мошнах за ініціативи депутата надана сантехніка та холодильник від ГО «Форум розвитку Черкащини», заступником голови якої Владислав Голуб був до моменту обрання до парламенту.

11016762_775421562554656_367321884_n

На Канівщині Владислав Голуб побував у День вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. Разом із канівчанами поклав квіти до місцевого пам’ятника.

– Це день увійде в історію як один із найтрагічніших в історії сучасної України, – сказав він. – Та руки опускати не можна, ми маємо разом змінювати життя в нашій країні, щоб вороги не могли сказати, що страшного дня 20 лютого 2014 року на Майдані хлопці марно поклали свої життя.

Під час зустрічей із громадами люди озвучували наболілі питання: про роботу великих підприємств у районі та екологію, стану автомобільних доріг, нерозуміння нових реформ тощо. Продуктивною вийшла зустріч із депутатським корпусом Канівської міської ради.

– Поверніть землю селу! – такими словами розпочали розповідати про свої проблеми жителі в Чапаєвці.

Люди нарікали, що без погодження з громадою, вже вирішене питання використання земель навколо населеного пункту. Сільський голова бідкається, що готові проекти побачив після нового року. А ця земля – це 40 городів жителів. Люди обурені: чому цю землю не можуть обробляти місцеві 4 фермери?

– В Україні земля – єдине багатство. Якщо її продавати, то і нас не буде, – висловився керівник СТОВ «Чапаївське» Анатолій Марченко. – Треба, щоб прості люди могли брати землю й пахати на ній.

Депутат зауважив, що саме ці проблеми на користь місцевих жителів і вирішує реформа децентралізації влади та добровільного об’єднання територіальних громад. Проте, в ході розмови з’ясувалося, що люди дуже мало знають про неї. Владислав Володимирович розтлумачив суть цих реформ. Щоправда, він визнав: про новації громадян не поінформували належним чином, тому він і утримався під час голосування за цей закон.

Аби селяни могли самі визначати, як розпоряджатися землями навколо сільських рад, пояснив Голуб, необхідно ухвалити законопроект 1159, через який у парламенті сталася бійка. Йдеться про Закон про деякі заходи щодо посилення ролі територіальних громад в управлінні земельними ресурсами.

Читайте також: Нардеп Голуб пояснив, чому голосував за зміни пенсійного забезпечення

Поцікавилися жителі думкою народного обранця щодо продажу землі.

– Стратегічно я «за», – повідомив він. – Проте, наразі я «проти», бо в нинішніх умовах вся земля може опинитися в одних руках.

Самі ж селяни занепокоєні, що землю скуповуватимуть іноземці, які, мовляв, тільки й чекають, коли знімуть мораторій на продаж.

У Вознесенському найбільша біда людей – непрацюючий цукровий завод. Жителі пропонують владі позбавляти права власності тих підприємців, які не забезпечують людей роботою, «консервуючи» виробництво. Натомість, погодилися присутні, влада має створювати умови для фермера, аби той вирощував цукровий буряк, а не соняшник.

Серед питань у Богуславці –переоформлення спадщини. Владислав Голуб повідомив, що з 1 січня 2016 року набуде чинності закон, за яким переоформити спадщину по першій лінії можна буде безкоштовно в сільській раді.

Запитували учасники зустрічей і про специфіку роботи в Верховній Раді. Владислав Голуб розповів, що левова частка депутатської роботи – в Комітеті ВР з питань правової політики та правосуддя.

– Також я очолюю підкомітет з питань обрання суддів. Працюю в групі щодо судової реформи. Був ухвалений законопроект, внесений Президентом Петром Порошенком про право на справедливий суд. Судова ланка в країні – найслабша, бо навіть сумлінну роботу правоохоронців може звести нанівець.

Народний депутат також є членомпостійної делегації Верховної Ради України до ПАРЄ від України, де буде опікуватися питаннями судової реформи та взаємодії з Європейським судом з прав людини.

– Це копітка робота і тут важлива кожна кома, бо Конституція – це основа для країни. Дуже серйозно ставлюся до роботи над законопроектом щодо виборів до місцевих рад, який прагнемо ухвалити до кінця березня, – додав він.

За сприяння нардепа 26 лютого лікарня в Мошнах отримала холодильник та сантехніку від ГО «Форум розвитку Черкащини». З проханням про таку допомогу медики звернулися до приймальні. Вона працює в Золотоноші за адресою: Садовий провулок, 10 (Будинок школяра), тел.: 050 3567648.

У березні народний обранець від Черкащини відвідає край під час тижня роботи з виборцями в округах.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.