Найрезультативнішим нардепом знову став Владислав Голуб

Новини Черкаської області

Громадянська меража ОПОРА оголосила результати роботи обраних на Черкащині народних депутатів ВР VIII скликання. Найрезультативнішим у Верховній Раді України експерти знову назвали нардепа по 197 округу Черкащини Владислава Голуба.

Зокрема, народний депутат зареєстрував 70 законопроектів. У трьох Владислав Голуб є одноосібним автором. За його співавторства законами стали 12 ініціатив. Зокрема, один прийнятий законопроект він написав лише у співавторстві з Віктором Галасюком та ще один – з депутаткою Оленою Сотник.

Нагадаємо, Владислав Голуб є членом Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя, заступником члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради
Європи, членом груп з міжпарламентських зв’язків з Канадою, США, Королівством Нідерландів, Ізраїлем, Японією, Францією і Грузією.

Інші парламентарі, представники Черкащини, за підсумками досліджень ГМ ОПОРА мають гірші показники продуктивності праці. З поданих ними законопроектів чинними актами стали: сім законодавчих ініціатив Сергія Рудика (ОВО №198), шість – Антона Яценка (ОВО №200), п’ять – Олега Петренка (ОВО №194).

На рахунках Валентина Ничипоренка (ОВО№199) два чинних акти, Володимира Зубика (ОВО №195) і Геннадія Бобова (ОВО №196) – по одному прийнятому законопроекту.
Як відзначає аналітик ОПОРИ Олександр Клюжев, народні депутати часто не консультуються з урядом та не погоджують позиції між фракціями щодо своїх законопроектів.

«Надмірна м’якість процедури реєстрації законопроектів, популізм та централізація прийняття рішень з боку лідерів фракцій є головними причинами такої практики. Депутати не вмотивовані якісно готувати законопроекти і планувати їх просування.

А серйозних фільтрів для неякісних проектів не створено. Самі ж виборці не вникають у зміст цих документів.

Тому деякі народні депутати факт реєстрації безперспективного законопроекту використовують як піар-привід. Процес прийняття парламентом рішень непублічний й залежить від волі вузького кола лідерів.

Це витісняє депутатів із законотворчого процесу. Часто вони реагують на це тим, що реєструють індивідуальні законопроекти. Та такі проекти мають дуже мало шансів стати результативними. Має бути перегляд процедур реєстрації законопроектів», – підкреслив він.
Загалом, усього 8,9% законопроектів авторства черкаських мажоритарників стали чинними актами за весь час роботи восьмого скликання Верховної Ради. В основному – це законопроекти Владислава Голуба.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.