На Золотоніщині створено першу в області патронатну сім’ю

Новини Черкаської області

У Золотоніському районі впроваджуються різні форми сімейного виховання. Натепер це патронатна сім’я. Про це йшла мова на засіданні дванадцятої сесії Золотоніської районної ради.

Депутати розглянули питання соціально-правового захисту дітей, забезпечення умов для дотримання державних гарантій і конституційних прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У районі щодо цього прийнято програму. Про те, як вона виконується, інформувала начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Ніна Засенко.

За її словами, служба забезпечує чіткий облік дітей району, які опинилися в складних життєвих обставинах, та тих, які проживають в неблагополучних сім’ях. Проте, на жаль, кількість функціонально неспроможних сімей збільшується. Це пояснюється зниженням рівня життя людей, відсутністю на селі роботи, асоціальним способом життя батьків, прогресуючою тенденцією руйнування моральних підвалин сім’ї.

Нині в районі проживає 127 дітей у 52 функціонально неспроможних сім’ях. До того ж, зростає кількість дітей сиріт. Тільки за чотири місяці цього року втратили батьків семеро дітей.

Одна дитина отримала статус позбавленої батьківського піклування.

Наразі актуальним стає питання створення патронатних сімей.

Патронатна сім’я – це тимчасова родина для дитини, яка опинилась в складних життєвих обставинах. Тобто такі діти не потраплятимуть в інтернатні заклади, а перебуватимуть в спеціально підготовленій сім’ї, де про них турбуватимуться, забезпечать догляд і реабілітацію. Оптимальний строк перебування дитини в такій сім’ї – до 3-х місяців (в окремих випадках – до 6-ти місяців). За цей час органи опіки та піклування повинні провести роботу з батьками дитини і визначити, де їй буде краще. При цьому можливість повернути дитину до батьків має бути пріоритетом в роботі з сім’єю.

– Перші патронатні вихователі на Золотоніщині – це родина з Ковтунів. Вона вже пройшла навчання, – розповідає Ніна Засенко. – До цієї справи (створення патронатних сімей, – ред.) в області долучилися тільки чотири райони. Але лише в Золотоніському вже створено патронатну сім’ю.

“Черкаський кур’єр” від 14.06.2017

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.