На Соборній площі протестують працівники “Азоту”

Новини Черкаси

Сьогодні на Соборній площі Черкас зібралися сотні працівників ПАТ “Азот”. Мета протесту – інформування влади про критичну ситуацію на виробництві з виплати заробітних плат та призупиненню виробничих процесів.

Працівники стоять з транспарантами та  виступають проти закриття підприємтсва, оскільки це може привезти до катастрофічного зростання рівня безробіття в місті  (наразі працює чотири тисячі черкащан), а відповідно і до зменшення доходів місцевого бюджету. На плакатах, що тримають мітингувальники переважають написи: “Не позбавляйте нас роботи”, “Азот без газу – країна без хлібу”, “Віддайте газ – ми за нього заплатили”, “Азот – це добробут Черкащини”.

За словами представника “Азоту”, депутата Черкаської міської ради Івана Сухарькова, зупинку хімічного заводу відчують на собі й інші підприємства, які тісно пов’язані між собою: “Черкасиобленерго” та “Черкасигаз”, для яких “Азот” був найбільшим споживачем.

“Для нашої області це стане ударом, та призведе до катастрофічних наслідків, зокрема суттєво скоротяться надходження до бюджету (як місцевого так і державного), а зрив посівної через невчасне внесення мінеральних добрив призведе до зниження урожайності в АПК та зменшення валютних надходжень країни”, – зазначив Сухарьков.

В свою чергу виступив перед мітингуючими і голова правління ПАТ “Азот” Віталій Скляров, який зазначив, що на мітинг зібралися не тільки працівники черкаського азоту, а й їх колеги в Рівному та Сєверодонецьку.

“Ми два місяці не виплачуємо заробітню плату. Двісті працівників уже звільнилися у пошуках оплачуваної роботи”, – зазначив Скляров.

В цей час в столиці перебуває міський очільник Черкас, який за словами заступника міського голови Черкас Станіслава Овчаренко, зустрічається з міністрами, щодо якнайшвидшого вирішення критичної ситуації в Черкасах.

Станом на сьогодні близько 4  тисяч працівників ПАТ “Азот”, не виходять на роботу через наявну заборгованість із виплати заробітньої плати. На підприємістві наразі працює тільки персонал, який забезпечує експлуатацію і роботу екологічно небезпечних об’єктів .

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.