На шляху до Європи без віз ключовий крок зроблено!

Новини Черкаси Новини Черкаської області

Черкаський нардеп Владислав Голуб повідомив, що останній безвізовий закон ухвалено з поправками президента. Україна виконала перед Європейським Союзом взяті на себе зобов’язання щодо запровадження безвізового режиму

940877_1038038352908285_4968538088021300066_n

Верховна Рада прийняла 15 березня останній закон, потрібний для безвізового режиму, – про запро вадження електронних декларацій. Про електронне декларування «ЧК» розповідав у статті «Владислав Голуб: Електронне декларування майна – кістка в горлі корупціонерів» (№2 від 13 січня 2016 р.). У статті Владислав Голуб пояснив, що електронне декларування – нова система фінансового контролю, яка передбачена Законом «Про запобігання ко рупції». Ця система запроваджує декларування всіх активів владців в електронному вигляді, в тому числі, і наявних цінностей та готівкових коштів. Маючи таку інформацію, можна визначати можливе незаконне збагачення чиновників і політиків усіх ешелонів влади. Зрозуміло, що корупціонери усіх мастей і рангів чинили не аби який опір таким нововведенням. Тому, при прийнятті держбюджету на 2016 рік декларування в електронному вигляді було раптом перенесено на 2017 рік. ЄС розкритикував таке рішення українських законодавців. Пізніше Верховна Рада все ж внесла зміни в прийнятий закон, проте відклала кримінальну відповідальність і залишила ряд «лазівок» для приховування доходів. Президент ветував цю редакцію і вніс свої пропозиції, які були узгоджені з ЄС та врешті решт ухвалені минулого тижня парламентом.

– Шлях цього закону через парламент був тернистим, проте, наразі закон прийнято, і уже з квітня цього року чиновники зобов’язані заповнювати електронний документ при декларуванні доходів, – розповідає народний депутат Владислав Голуб.

– Законом передбачено кримінальну відповідальність за приховування доходів. Щоправда, ця відповідальність має наступити при різниці між задекларованими і реальними доходами в 250 мінімальних зарплат, це  344,5 тис. гривень. За невиконання закону чиновникам загрожує позбавлення волі на строк до двох років або громадські роботи на строк від 150 до 240 годин або штраф від 2,5 до 3,5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (42,5 – 59,5 тис. гривень).

Владислав Голуб підкреслив, усі, хто подав декларацію за старою спрощеною формою, за законом, повинні повторно задекларувати статки за новою формою. За його словами, запровадження електронного декларування – ключовий крок на шляху до Європи без віз. При цьому, народний депутат зазначив, що для нормального функціонування закону про електронне декларування доходів чиновників не обхідне ще прийняття низки підзаконних актів.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.