На Кременчуцькому водосховищі та річках Черкащини надзвичайна ситуація відсутня – водогосподарники

Новини Черкаси

Кременчуцьке водосховище нині поступово наповнюється водою. За словами водогосподарників, мінімальний рівень Кременчуцького водосховища у попередньому 2017 році складав 78,15 мБС, (метрів Балтійської системи), в цьому році нижче відмітки 78.50 позначка не опускалась. Ніякої надзвичайної ситуації у нинішній період проходження весняної повені на річках Черкащини та Кременчуцькому водосховищі немає. Про це повідомив заступник начальника Черкаського регіонального управління водних ресурсів Владислав Бондаренко.

Фахівець зазначив, рівні води у Кременчуцькому водосховищі підтримуються згідно з протоколом Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ, яка працює при Держводегентстві України.

Тож відповідно до засідання комісії на першу половину квітня 2018 року передбачено, що Кременчуцьке водосховище буде наповнюватись поступово. Добове регулювання стоку обмежуватиметься за умовами нересту риби середньодобовим коливанням рівня води у нижньому б’єфі ГЕС не більше ніж 1,5 м у період з 4 квітня по 9 червня. Рівень води у водосховищі буде залежати від режимів роботи ГЕС на Кам’янському та Каховському водосховищах.

«Сьогодні Кременчуцьке водосховище працює в режимі наповнення. Все залежить від того, яка кількість води буде поступати з Білорусі-Росії. А наприкінці квітня ймовірна велика повінь, очікувані витрати по створу Канівської ГЕС можуть досягати більше як 5 тис. кубометрів в секунду. Сьогодні Канів скидає 3,5 тис. кубометрів в секунду. Кременчук скидає лише 1,8 тис. кубометрів в секунду, тобто йде режим наповнення і підняття рівня. Нині найпроблемнішою є річка Вільшана, ми здійснюємо перекачку води чотирма насосами, але рівень спадає слабко, бо басейн річки переповнений водою»,- розповів Владислав Бондаренко.

Також він додав, що напруга у зв’язку з підтопленням у селах Свидівок, Будище вже спадає. А 9 квітня представниками Держекоінспекції і Держрибоохорони в Черкаські області було здійснено обстеження берегових зон й встановлено, загибелі живих водних біоресурсів не виявлено, складений акт обстеження й направлений в Держводагентство. Зазначив також, що нині всі дев’ять насосних станцій, підпорядкованих Черкаському регіональному управлінню водних ресурсів, працюють в штатному режимі.

Інна Молчанова

Розповісти друзям
  • 10
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.