Директор з охорони праці та пожежної безпеки ПАТ «Черкасиобленерго» Анатолій Гончаренко розповів глядачам про елетробезпеку. У сучасному світі неприємності можуть чекати будь-де, а незнання елементарних правил може коштувати здоров’я і навіть життя людини.
Електричне освітлення у Черкасах з’явилося понад сто років тому. Ще у 1913 році Черкаська дума закупила англійський генератор і у нас з’явилося освітлення вулиць, розповів Анаталій Гончаренко.
“Електричний струм при неправильному його використанні призводить до страшних наслідків. Я наведу середньостатистичні дані ураження електричним струмом по області – на рік 16 осіб гине від уражень електричним струмом, із них двоє-троє – діти. Це побутовий травматизм. Крім того, за 5 років у нас один смертельний нещасний випадок, який стався в одному із районів електричних мереж, коли загинув наш працівник, тобто навіть підготовлені працівники припускаються помилок”, – розповів гість студії.
Детальніше про безпеку в сюжеті Expo-TV:
Зокрема серед основних правил електробезпеки спеціаліст назвав:
– більше чим на 8 метрів до обірваних електричних проводів підходити не можна;
– при виявленні будь-яких пошкоджень у електричних мережах необхідно негайно попередити про небезпеку за цілодобовим номером кол-центру ПАТ «Черкасиобленерго» (0472) 33-87-87, або за номером диспетчерської служби району електричних мереж, або управління ДСНС за номером 101;
– слід негайно забезпечити охорону біля місця обриву або чергування людей до прибуття аварійно-виїзної бригади для запобігання наближення до проводу людей;
– якщо людина потрапила під напругу, слід використати будь-який діелектричний матеріал (суха дерев’яна палиця, елемент одягу з натурального матеріалу), аби відкинути провід від потерпілого.
Детальніше про електробезпеку можна дізнатися на сайті ПАТ “Черкасиобленерго”