На Черкащині в поточному році будуватимуть нову ГАЕС

Новини Черкаси Новини Черкаської області

У 2016 році Міненерго продовжить будівництво Канівської ГАЕС, заморожене 25 років тому.

1383560462_kanvi-gaes

У 2016 році очікується початок підготовчих робіт для будівництва Канівської гідроакумулювальної електростанції: прокладання ліній електропостачан ня будівництва, лісорозчистка територій, кріплення берегів і захист археологічних пам’яток, розмітка геодезичних і будівельних осей, реконструкція автошляхів.

Про це йдеться у відповіді Міністерства енергетики та вугільної промисловості України на запит програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший». Будівництво Канівської ГАЕС триватиме упродовж 2016-2022 років із почерговим щорічним введенням по одному гідроагрегату (починаючи з 2019 року). Джерелами фінансування проекту визначено кошти державного бюджету, кредитні кошти і власні кошти ПАТ «Укргідроенерго», у тому числі облігації внутрішньої державної позики, державні цільові програми.

Готовність інвестувати в проект будівництва підтвердили Міжнарод ний банк реконструкції і розвитку в обсязі 500 мільйонів доларів і Європейський інвестиційний банк в обсязі 400 мільйонів євро. Як повідомляє Міністерство енергетики та вугільної промисловості, прогнозований термін кредитування становить 18 і 25 років відповідно, включаючи 5 років пільгового періоду, що передбачає сплату відсотків без погашення тіла кредиту. Надходження коштів від кредиторів очікується упродовж 7 років.

Відсоткові ставки будуть визначені детальніше під час укладання кредитних угод. Загальний кошторис будівництва станом на 2013 рік складав 1,7 мільярда доларів. Роботи з будівництва ГАЕС, які розпочалися в 1984 році, зупинили в 1992 році під час впровадження надзвичайних заходів стабілізації економіки України. Відповідно до розпорядження Кабміну, будівництво ГАЕС планували відновити в 2009 році.

Фактичні роботи мали розпочатися навесні 2014 року. Міністр енергетики і вугільної промисловості часів президента Віктора Януковича Едуард Ставицький обіцяв, що перші 250 МВт електроенергії з ГАЕС українці отримають уже на початку 2017 року. Загалом, за інформацією Міненерго, у період з 2004 року по 31 грудня 2014 року проект будівництва Канівської ГАЕС було профінансовано на 66,4 мільйона гривень, а у 2015 році виділено 2 мільйони гривень, у тому числі на роботи з землеустрою й оплату податку на землю.

Обсяг капітальних видатків на 2016 рік ще розглядається. Електроенергію, що виробляють недовантажені електростанції вночі, Канівська ГАЕС використовуватиме для перекачування насосами води з нижнього водоймища у верхнє. А під час пікових денних навантажень вода з верхнього басейну по трубопроводу підводитиметься до гідроагрегатів ГАЕС, що працюватимуть у турбінному режимі. При цьому вироблена електроенергія віддаватиметься в мережу, а вода накопичуватиметься в нижньому водоймищі. Але, саме через цей потік води і б’ють на сполох екологи. На їхню думку, хвилею, що утвориться, буде змито унікальні острови на Дніпрі, на яких живе низка видів тварин та птахів.

За матералом видання Черкаський кур’єр №3 (105), 20 січня 2016 р

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.