На Черкащині синоптики прогнозують потепління та рятувальники готуються до відлиги

Новини Черкаської області

Вже у третій декаді березня черкаські синоптики обіцяють значне потепління на території Черкаської області. Підвищення температури повітря розпочне масштабний процес відлиги, що може викликати повені та розливи річок. До цього спонукають і понаднормові запаси снігу, які накопичилися в області.

У Черкасах та області значне потепління прогнозують вже у третій декаді березня, але в кінці поточного робочого тижня очікується чергова хвиля холоду у супроводі снігу та  зниження температури повітря: 17 березня синоптики чекають на активізацію циклонічних процесів, які принесуть значні опади у вигляді дощу та снігу на фоні подальшого надходження холодного арктичного повітря, а ось 18-21 березня морози посиляться.

Про свою підготовку до можливих повеней повідомили і в Управлінні ДСНС України у Черкаській області.

На основі аналізу попередніх років в управлінні розроблено план протидії загрозам і реагування на надзвичайні ситуації під час сходження криги і пропуску повені та складено карту-схему зон можливого підтоплення. З метою недопущення негативних наслідків гідрологічної ситуації, захисту дамб і мостів від можливих льодових заторів, між аварійно-рятувальним загоном спецпризначення управління, ДП «Черкаський облавтодор» та зовнішньоекономічною асоціацією «Новосвіт» укладено договір на проведення спеціальних підривних робіт у випадку необхідності.

Результати перевірки засвідчили, що рятувальники загону готові до виконання завдань за призначенням під час ліквідації можливих надзвичайних ситуацій та подій в умовах паводку, пропуску льодоходу і весняної повені.

У районах відповідні служби також розгорнули підготовку до можливих паводків. Як розповів заступник голови Черкаської райдержадміністрації Петро Коренюк, нині в районі коригують карту-схему зон можливого виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із можливим паводком та пропуском льодоходу і повені, а також акумулюють сили та засоби, які можуть бути залучені для попередження її виникнення чи ліквідації наслідків. Відповідальним особам на місцях, а також керівникам органів місцевого самоврядування рекомендовано перевірити стан гідротехнічних споруд, водосховищ, ставків, меліоративних систем та об’єктів, які перебувають у зоні впливу можливих льодоходу, повені та паводків. Організували також розчищення підмостових отворів, прибережних смуг водних об’єктів від накопичення льоду, залишків деревини та сміття з метою попередження виникнення льодових заторів.

Розповісти друзям
  • 9
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.