На Черкащині майже половина боргів із зарплат на економічно активних підприємствах

Новини Черкаси Новини Черкаської області

Найбільше своїм працівникам нині винні підприємства Черкас і Сміли. Перші досі не виплатили майже 9 мільйонів гривень. Інші – на 2 мільйони менше.

f3107c7911141734e4eeaad24ed6c748_XL

Натепер в області налічують 70 підприємств-боржників. Разом вони завинили своїм працівникам 26 і половиною мільйонів гривень. Подекуди це борги кількарічної давнини. Однак майже 44% від усіх – на економічно активних підприємствах.

– Цьогоріч прокуратурою області зареєстровано 4 кримінальні провадження за фактами безпідставної невиплати заробітної плати, – зауважує директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Руслан Чикало.

– Зарплатні борги мають всі міста обласного значення та половина районів. Найбільше – в Черкаському, Уманському, Жашківському та Маньківському. Водночас до 1 липня діяла заборона на перевірки підприємств держінспекторами з питань праці. Це було можливо лише з дозволу Кабміну чи за заявкою суб’єкта господарювання.

За зарплатними боргами Черкащина посідає 12-те місце серед областей України. Однак очільник області закликав керівників на місцях активізуватися. Спільно із правоохоронцями, фіскальниками й інспекторами з питань праці піти єдиним фронтом на підприємства-боржники.

– Треба їхати й говорити з кожним керівником, – зазначає голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко.

– Спершу розібратися у причинах боргу, а далі – реакція правоохоронців. Зокрема й щодо арбітражних керуючих, які гальмують погашення боргів. Бо це – їхня годівниця. Викликає багато запитань і ситуація із боргами на активних підприємствах. Тут можливі схеми.

Про зарплатні борги очільник області говоритиме найближчим часом і з правоохоронцями. Доти відповідальні посадовці мають розробити конкретний план дій із ліквідації такої заборгованості на підприємствах області.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.