На Черкащині чиновники нагріли руки на закупівлі шкільних автобусів

Новини Черкаси Новини Черкаської області

Черкаська область – одна з «лідерів» в країні по  закупівлі шкільних автобусів за завищеною вартістю. Переплата склала 3,6 млн. гривень.

Не встиг вщухнути корупційний скандал з квартирами АТОвцям, на яких чиновники Черкащини «заробили» 4,6 млн.грн, як спалахнув іншій – зі шкільними автобусами. За даними сайту Вісника держзакупівель, за останні кілька місяців відділи освіти ряду районних державних адміністрацій Черкаської області придбали найдорожчі в країні шкільні автобуси. Вартість кожного склала близько 1,68 млн грн. При цьому в 20-ти інших областях шкільні автобуси купували за середньою ціною від 1,3 до 1,4 млн грн.

Черкаська область придбала за завищеними цінами 10 шкільних автобусів.

Черкаські обласні чиновники на закупівлі шкільних автобусів у ПАТ “Черкаський автобус” “освоїли” 16,8 мільйонів бюджетних гривень, примудрившись переплатити близько 3,6 млн. гривень.

Автобуси виробництва ПАТ «Черкаський автобус» виявилися дорожчими на 20%-30% за продукцію інших українських виробників.
Експерти ринку автобусів також відзначають непрозору структуру власності ПАТ «Черкаський автобус». Завод свого часу в результаті банкрутства перейшов Промінвестбанку (власник якого – російський державний Внешеконобанк). На даний момент підприємство належить компанії з управління активами, власники якої приховані в кіпрських офшорах, повідомляє «ГолосUA».
Загальним для всіх цих тендерів є також те, що в них не брав участь жоден дилер, який представляє інші заводи виробники. Можлива причина традиційна – чиновниками створюються умови тендера, які може виконати тільки один завод. Дуже зручна для корупціонерів схема: і закон начебто виконується, і всі учасники процесу задоволені.

У Черкаській ОДА  ситуацію з автобусами прокоментували таким способом:

Начальник управління освіти і науки Черкаської ОДА Валерій Данилевський коментує інформацію, яка з’явилась в деяких засобах масової інформації щодо системи тендерних закупівель шкільних автобусів:

– Закупівлі шкільних автобусів здійснюються органами місцевої влади за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам та відповідних видатків місцевих бюджетів. Саме органи місцевої влади проводять закупівлі шкільних автобусів, відповідно до вимог чинного законодавства.
Наголошу, за оперативною інформацією територіальних органів управління освітою участь у процедурах на придбання шкільних автобусів брали ТОВ «Радіал-Україна», ТОВ «Етуаль-Авто», ТОВ «Автоград-2007», ПП «Аймакс-Груп».
При цьому, розуміючи етичну складову питання в контексті військової агресії Росії проти України, з метою підвищення попиту на продукцію вітчизняного виробництва, зростання її конкурентоздатності Міністерство освіти і науки України листом від 29 квітня 2016 № 1/99218 рекомендувало департаментам (управлінням) освіти і науки обласних державних адміністрацій під час проведення торгів на закупівлю шкільних автобусів надавати перевагу транспортним засобам вітчизняного виробника.
У зв’язку з цим, тендерними комітетами органів управління освітою перевага надавалася місцевим товаровиробникам. Переможець визначався за найнижчою ціною.
…Рішенням обласної ради від 25.03.2016 № 441/VII „ Про внесення змін до рішення обласної ради від 29.12.2015 № 223/VII „Про обласний бюджет на 2016 рік», кошти районним бюджетам передбачено на засадах співфінансування (50 відсотків –за рахунок залишків освітньої субвенції, 50 відсотків –за рахунок коштів місцевих бюджетів)».

Перша теза офіційного коментаря: МОН рекомендувало надавати перевагу автобусам вітчизняного виробництва Черкаська ОДА вважає, що на Україні тільки один вітчизняний виробник –«Черкаський автобус»?
Друга теза: серед учасників процедури на придбання шкільних автобусів ТОВ «Радіал-Україна», ТОВ «Етуаль-Авто», ТОВ «Автоград-2007», ПП «Аймакс-Груп», у ПАТ «Черкаський автобус» ціни були найнижчі. Хтось колись чув про таких виробників автобусів, як вищезазначені ТОВи і ПП? Де їх виробничі потужності? Тобто у всьому винний МОН, жадібність «виробників» і війна на Сході…
Цікаво, невже оця локшина на вуха, правоохоронців зокрема, знову проконає як виправдання цинічної корупційної оборудки?

Джерело: “Черкаський кур’єр” від 07 вересня 2016 р.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.