Микола Калашник: Не можна життя людей ставити на торги!

Новини Черкаси

Коли у кризовий 2009 рік у Черкасах відкривала свій перший в Україні центр всесвітньовідома клініка гемодіалізу «Фрезеніус», її керівництву і в страшному сні не могло привидитеся, з якими перешкодами їм прийдеться зіткнутися. Не з об’єктивними, а  штучно створеними чиновниками різних рангів і мастей, що звикли скеровувати бюджетні потоки не у напрямку лікування людей, а у напрямку освоєння грошей… Здавалося, що минулого року ситуація змінилася на краще: до керівництва областю і  галуззю  медицини Черкащини прийшли люди зацікавлені у здоров’ї черкащан і розвиткові галузі.  Але нещодавно  знову постало питання  доцільності роботи на Черкащині клініки «Фрезеніус».

“ЧК” звернулася за коментарем до голови ГО “Форум розвитку Черкащини” Миколи Калашника.

12992259_581948305305331_469954759_n

Наша громадська організація свого часу мала безпосереднє відношення до запрошення німецької клініки “Фрезеніус” і відкриття її гемодіалізного центру в Черкасах. Власне, це був перший проект приватно-державного партнерства  такого рівня в медичній галузі на Черкащині. Саме за  таким партнерством майбутнє, бо воно довело свою спроможність і ефективність  у світі в розвиткові  і реформуванні не тільки галузей охорони здоров’я.

Ми не маємо права сьогодні  допустити, щоб «Фрезеніус»  – лідер з гемодіалізу світового рівня –  покинув Черкащину.

Усі переконалися, що  «Фрезеніус» у  Черкасах надає послуги якісні, про що свідчать, як звернення хворих,  так і зрівняльні показники результатів лікування. Ціна послуги з урахуванням комунальних і  накладних витрат нижча, ніж в обласній лікарні.  Більш того, кількість хворих, яких обслуговує клініка, може бути збільшена, і ціна при цьому не зросте, а навіть може зменшитися.

Для загального розуміння, чому «Фрезеніус» й досі попри  усі перешкоди  не грюкнув дверима і не пішов з Черкас, – тому що  соціальна відповідальність  для  компаній такого рівня – не пустий звук.  І  саме те, що «Фрезеніус»  має  у всьому світі мережу з понад трьох тисяч  таких філій, як у Черкасах, дозволяє  витримувати такі безпрецедентні для інших філій  затримки з оплатою. Але не можна цим зловживати. Бо це зловживання у великій мірі породжено  не нестачею грошей на лікування людей, а  банальною  корупцією. І увесь світ це давно зрозумів. То давайте ж не ганьбити себе, а бути, як  «Фрезеніус»,   такими ж соціально відповідальними перед своїми громадянами, перед черкащанами!

Якщо в місті немає програми, яка б спрощувала фінансування послуги гемодіалізу з міського бюджету, її не важко розробити.  І не слід  постійно нарікати на відсутність реформ у галузі. Зрозуміло, що  потрібна реформа в медицині. Потрібно фінансування послуги, а не закупівлі витратних матеріалів.

Але і  зараз  є і діє Закон України «Основи законодавства України про охорону здоров`я», який потрібно виконувати. Стаття 38 Закону гарантує: «Кожний пацієнт, який досяг чотирнадцяти років і який звернувся за наданням йому медичної допомоги, має право на вільний вибір лікаря, якщо останній може запропонувати свої послуги, та вибір методів лікування відповідно до його рекомендацій». Тобто, кожний пацієнт має право, коли це виправдано його станом, бути прийнятим у будь-якому закладі охорони здоров’я за своїм вибором, якщо цей заклад має можливість забезпечити відповідне лікування.  І державні інституції, органи місцевого самоврядування повинні це право забезпечити, надати можливість пацієнтам обрати собі місце лікування і визначити обсяг  і механізм фінансування. До того ж, вибір є. От тільки вибрати не можна.

І потурати такій  штучно створеній владцями ситуації надалі неможна. Бо мова йде про людей, що мають п’яту стадію ниркової недостатності, при якій  жити можна тільки на гемодіалізі, без нього – смерть.  Не можна життя людей ставити на торги!

«Черкаський Кур’єр» №15 (117), 13 квітня 2016 р

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.