Микола Калашник: Ми у неоплатному боргу перед переможцями, обманутими врятованою ними країною

Новини Черкаси

13124893_588175828015912_2127694637411764265_nСумно і соромно спостерігати, як День Перемоги – найсвітліше і людяне свято наповнюють агресією, нетерпимістю і провокаціями. Багато з нас пам’ятають своїх бабусь і дідусів, які саме до цього свята, серед всіх інших, ставилися з незвичайною ніжністю. Це було дуже важливою частиною сімейного життя.

І не декомунізація, ніякі інші фактори не можуть виправдати конфлікт, що стався 9 травня на Соборній площі Черкас, якого можна було уникнути.

Так, дійсно, ветеранів вже раз два та й усе, та й тим за дев’яносто. Настала пора офіційних ветеранських організацій. У них перебувають або зараз вже, через поважний вік, просто значаться відставні військові і представники інших силових відомств. Люди в більшості своїй заслужені, але з цілком певною ментальністю. І вже майже нікому із справжніх ветеранів Другої Світової вступити з ними в суперечку.

Але покоління переможців тієї війни було і є! Так, їх залишилися живими одиниці справжніх переможців, але вони живі, і нам має бути соромно перед ними.

Все життя вони були обмануті врятованою ними країною. Що вони бачили, крім чергової медалі до чергової дати ?! Ні до 91-го року, ні після. Ні грошей, скільки-небудь серйозних, не образливих, не схожих на подачку. Ні, обіцяних квартир. Нічого. Кашу в свято і наркомовські 100 грамів. Плюс гарячий привіт і наші компліменти. Усе. До наступної дати.

Сьогодні ми фактично прощаємося з більшістю з них. І неважливо, що на площі в той день з них були одиниці. Це було їх свято, яке збезчестили провокацією.

Сподіваюсь, що подібне не повториться і плекаю надію на прощення від ветеранів. Цей прикрий випадок стане уроком для усіх нас і закликом до шанобливого ставлення та поваги до наших захисників-ветеранів.

Микола КАЛАШНИК,

голова ГО «Форум розвитку Черкащини»

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.