Микола Калашник: Дивує формалізм, з яким держструктура реагує на екологічне лихо

Новини Черкаси

КалашникПоруч зі ставком у селі Закревки Черкаського району працює підприємство, що виготовляє у бочках деревне вугілля. 15 років село потерпає від смороду, екологи проводять перевірки, констатують факт забруднення повітря і –   все. Підприємці, як працювали, так и працюють. Дозвіл вони мають аж на 25 років. Ще 10 років село не витримає – задихнеться, кажуть люди.

Наразі підприємці вирішили приватизувати землю під виробництвом. Це в буквальному сенсі зашморг для села. Байбузівський сільський голова Петро Лисенко погоджень на приватизацію виділеної для підприємців в області землі не дає. Готує звернення до народного депутата Владислава Голуба. Селяни б’ють на сполох, бо цю проблему їм самотужки не вирішити, і залишати її нерозв’язаною на погибель села не можна.

Як помічник-консультант народного депутата України Владислава Голуба та голова ГО “Форум розвитку Черкащини” я ознайомився з відповіддю державної екологічної інспекції в Черкаській області за підписом  в.о. начальника С.А. Поліщука. Дивує формалізм, з яким державна структура підходить до вивчення  екологічної проблеми, що завдає непоправної шкоди здоров’ю людей.

У відповіді зазначено,  що  дозвіл у підприємців на роботу є, гранично допустимі норми викидів  по формальдегіду, оксиду вуглецю, речовинам у вигляді суспендованих твердих частинок перевищено, видано припис на усунення порушень – і все на тому. Навіть не фахівцям відомо, що при випалювання вугілля відкритий процес виходу викидів з «бочок» перенасичує атмосферу небезпечними речовинами (оксид натрію, оксид сірки, вуглекислий газ, суспендовані тверді частинки, смоли та ін.), які негативно впливають на здоров’я людей.

Наскільки перевищено гранично допустимі норми,  з наданої відповіді невідомо. Чому при цьому 2015 року було видано дозвіл на викиди? Які технології використовують підприємці, наскільки ці технології відповідають природо-охоронним вимогам?  На усі ці запитання потрібно отримати відповіді.   Вочевидь, тут великий пласт проблем, пов’язаних не тільки з екологією, а, можливо, і з корупцією

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.