“Монетизація” проїзду пільговиків Черкащини стартує з 60 гривень

Новини Черкаси Новини Черкаської області

Відсьогодні набуває чинності озпорядження голови Черкаської ОДА  щодо визначення розміру щомісячної готівкової виплати пільг з оплати проїзду № 9 від 04.06.2018 року. Відповідну інформацію оприлюднено у виданні Черкаський край. За інформацією, мінімальний розмір пільги складе 60 гривень, а максимальний 288 гривень. 

Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 14.03.2018 № 197 „Деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах”розмір щомісячної готівкової виплати визначається шляхом множення середньої вартості проїзду у міському комунальному транспорті в області на 30 поїздок. Також встановлено що до 15 травня обласні державні адміністрації мали ухвалити відповідні рішення.

Оскільки за логікою обласних чиновників в області діє єдине комунальне підприємство – КП „Черкасиелектротранс” Черкаської міської ради”, вартість проїзду у якому 2 грн, – розмір щомісячної готівкової виплати пільг відповідно до формули складає: 2 грн * 30 поїздок = 60 грн.

Слід зауважити, що постановою передбачено збільшення цього розміру окремим категоріям громадян. Зокрема пільговикам, які відповідно до законодавства мають право на пільги з оплати проїзду на міжміських маршрутах загального користування, розмір щомісячної виплати збільшується на 20% і складає 72 грн.

Особам з інвалідністю І групи та дітям з інвалідністю (крім дітей до 6 років) виплата здійснюється у подвійному розмірі, тобто 144 грн.

Для осіб з інвалідністю І, ІІ груп та дітей з інвалідністю (крім дітей до 6 років), які навчаються у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти або проходять реабілітацію, розмір щомісячної готівкової виплати додатково збільшується вдвічі – 288 грн.

У разі зміни вартості однієї поїздки у міському комунальному транспорті розмір щомісячної готівкової виплати переглядається.

Важливо! Органи місцевого самоврядування мають право приймати рішення щодо збільшення кількості поїздок та розміру суми щомісячної готівкової виплати.

Передбачається, що затверджений механізм надання у готівковій формі пільг з оплати проїзду усіма видами міського, приміського та міжміського транспорту за рахунок відповідних місцевих бюджетів діятиме у разі прийняття такого рішення органами місцевого самоврядування. У разі неприйняття такого рішення відповідні пільги продовжуватимуть надаватись у безготівковій формі.

Про це повідомили в департаменті соціального захисту населення ЧОДА

Розповісти друзям
  • 26
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.