Містян запрошують долучитися до стратегічного планування розвитку Черкас

Новини Черкаси

Запропонувати своє бачення розвитку міста Черкаси на 10 років вперед, сформувати шляхи реалізації стратегії розвитку міста запрошують усіх активних містян: державні структури, бізнес, студентів, представників громадських організацій та інших.

Про це йшлося сьогодні під час форуму активних містян «Черкаси – погляд у майбутнє».

Формування стратегічного розвитку Черкас має декілька етапів, перший з яких – проведення стратегічної сесії, на якій містяни можуть запропонувати свої ідеї та напрямки розвитку міста.

Проект стратегії розвитку міста вже запустили у трьох містах: Чернігові, Луцьку, Черкасах.

”Маємо на меті зібрати максимальну кількість відгуків від самих черкащан, яким вони бачать своє місто і на основі цього розробити стратегію розвитку міста”,- розповів піар-менеджер ВГО “Громадянська Платформа Нова Країна” Дмитро Лубкін.

Як зазначила представник Комітету стратегічного планування Олена Шевченко, такий захід в Черкасах відбуватиметься вперше.

”Сподіваємося, завдяки цьому нам вдасться створити якісний документ, який не буде просто папірцем, а завдяки ньому ми зможемо створити місто за європейським зразком”,- зауважив депутат Черкаської міської ради Костянтин Чернецький.

Тож Черкаси мають можливість створити план розвитку міста.

”Наші закордонні партнери навчають нас, як правильно ставити перед собою цілі і куди громаді треба рухатись для розвитку міста. Стратегія – це свого роду засіб контролю за діяльністю органів міської влади, як елемент залучення зовнішнього фінансування. Оскільки європейським містам надають донорські кошти, але тільки тоді, коли у міста є стратегія. Так Польща отримує мільярди євро, за які будуються дороги, сміттєпереробні заводи, на це не витрачаються кошти місцевих бюджетів. Маємо напрацювати документи і сформувати бачення громади, щоб ми могли бути справжнім європейським містом”,- зауважив учасник проекту “Школа мерів” Андрій Більда.

У сам же комітет стратегічного планування залучатимуться і фахівці, які зможуть проаналізувати пропозиції від громадськості.

Тож перша стратегічна сесія відбудеться вже у цю суботу у Будинку Політпросвіти, початок об 11 годині. Для усіх, хто братиме участь у роботі сесії, об 10 год. розпочнеться реєстрація. Попередньо, організатори просять зареєструватися усіх бажаючих включитися в роботу з стратегічного планування, заповнивши гугл-форму. Станом на сьогодні зареєструвались лише 40 осіб, тож містян запрошують активніше реєструватися та прийти цієї суботи на першу стратегічну сесію з планування розвитку міста.

Інна Молчанова

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.