Місто стає заручником приватного власника ТЕЦ?

Новини Черкаси

У понеділок на щотижневій нараді міських владців  провели” розбор польотів” щодо ситуації з гідровипробуваннями на мережах Черкаській ТЕЦ. Ситуація загострилася через тривалу відсутність гарячої води в декількох мікрорайонах міста.

Як пояснив представник ТЕЦ, причина відсутності води – довготривалі гідравлічні випробування, що зокрема, в Південно-західному районі міста, та в районі залізничного вокзалу спричинили пориви, які вони ліквідовують. І гарячу воду в домівки обіцяють дати вже за декілька днів.

Мер Черкас Анатолій Бондаренко підкреслив, що такі дії приватного орендаря неприпустимі, особливо перед початком опалювального сезону 2016-2017 .

– У жодного іншого міста такого нема, місто стало заручником приватника. Повірте, у нас є дуже чіткі заходи законного впливу. Тож підіть назустріч не нам, а жителям міста. Ми вимагаємо від вас виконувати обов’язки,- розкритикував ТЕЦ Анатолій Бондаренко.

Читайте також – детальний аналіз ситуації з Черкаською ТЕЦ, який надав минулого року, нині покійний, депутат  Черкаської міськради п’ятьох скликань, голова бюджетної комісії декількох скликань, заслужений будівельник України Ігор Миколайович Калашник: Ігор Калашник: «Мер теж  не проти об’єднати теплосистему, але  він хоче не ТЕЦ повернути місту, а Теплокомуненерго віддати ТЕЦ …»

В той же час Олександр Радуцький та Анатолій Бондаренко  зобов’язали представників підприємства, що постачає гарячу воду більшості черкасців, кожного понеділка з’являтися у міськвиконком і звітувати про виконану роботу з забезпечення містян гарячою водою, пише Дзвін.

Адже за словами міської влади, відсутність води в осінню холодну погоду – черкаське ноу-хау від ТЕЦ, інші міста такої проблеми не мають. Тож, за словами міського голови і його заступників, черкаська влада вимушена буде звертатися до керівництва держави з проханням “націоналізувати” ТЕЦ, якщо й надалі продовжуватимуться нескінченні випробування, а місто грітиме воду кустарними методами.

Довідково: Передача ТЕЦ в оренду була проведена в 90-х роках. Завод з виробництва хімічного волокна (ЗХВ), як і переважна більшість підприємств країни, перебували тоді в глибокій економічній кризі. Виробництво валового продукту в країні катастрофічно впало. Тому порятунок ЗХВ, виробництва ВВП і збереження робочих місць, а там працювало 5000 черкащан, було завданням державної ваги. А так як головна складова витрат на виробництві ЗХВ – електроенергія, то підпорядкування ЗХВ ТЕЦ могло  істотно зменшити витрати заводу. Половина витрат на електроенергію мала перекриватися виробленим ТЕЦ теплом, яке є викидом ТЕЦ і майже нічого не коштувало. Теплоносій на будь якій  ТЕЦ – побічний продукт, який використовувався для опалення в мережі промислових підприємств. Власне, заради порятунку підприємства та колективу і було прийнято рішення передати ТЕЦ в оренду ЗХВ.

Але тоді ТЕЦ була передана ЗХВ, а тепер всім цим користується, наживаючи власний капітал, колишній депутатом ВР, кращий друг В.А. Ющенка пан Шкрібляк. На “зароблені” гроші він у центрі Черкас звів ТРЦ “Любава”.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.